Ako by mala vyzerať správna starostlivosť o normálnu pleť?

Zdravá a svieža pleť patrí popri ústach, vlasoch a očiach k dominantným črtám tváre. Stav pokožky odráža nielen momentálny zdravotný stav, ale aj psychickú rovnováhu. Vzhľad človeka sa podieľa na spoločenskom a komunikačnom uplatnení. Najmä v súčasnej spoločnosti, jeho postavení, a tiež úspešnosti.

Prvý dojem môže človek urobiť len raz. Práve z tohto dôvodu by mala byť starostlivosť o pleť dôkladná, postačujúca a mala by zodpovedať podmienkam, ktorým je vystavovaná. Najmä ženy túžia po dokonalej pleti, bez akýchkoľvek nedokonalostí. Tento stav je možné dosiahnuť najmä správnou starostlivosťou.

Charakteristika normálnej pleti

Množstvo ľudí sa v dnešnej dobe stretáva s problémom, akým je nevedomosť o ich type pleti. V takejto situácii si nevedia poradiť s nákupom vhodným produktov a ich aplikáciou. Nemajú poznatky o tom, čo je pre ich pokožku vhodné, a tak sa im stav neustále zhoršuje alebo je rovnaký.

Normálna pleť je všeobecne používaný termín pre pokožku, ktorá je optimálne vyvážená. To znamená, že nie je príliš suchá, ani nadmieru mastná. V tomto prípade je tvorba kožného mazu a hydratácia pokožky v rovnováhe. Vedecky termín pre zdravú pleť je eudermická. Tento typ nemá akékoľvek sklony k nedokonalostiam. Taktiež sa vyhýba zvýšenej citlivosti.

Aké sú jej prejavy?

Normálna pleť je matná a má jemné póry. Ľahko sa čistí a udržuje. Medzi charakteristické prejavy normálnej pleti patrí aj dobré prekrvenie s ružovkastou farbou a rovnomerná priesvitnosť. Na tomto type pokožky nenájdeme žiadne fľaky, žilky, čierne bodky či iné nedokonalosti. Vo všeobecnosti má normálnu pleť väčšina malých detí.

Ako sa starať o normálnu pleť?

Správne čistenie pleti – na čo netreba zabudnúť?

Aj napriek tomu, že ide o normálnu pokožku, záleží na tom, aké kozmetické prípravky zvolíte. Čistenie pleti má obrovský význam, a to najmä pri odstránení nečistôt, baktérií z pokožky a kožného mazu.

Ako na to?

Pleť je vhodné vyčistiť dvakrát do dňa, a to vždy každé ráno a večer. Taktiež by ste mali raz týždenne použiť produkt, ktorý odstráni odumreté bunky z pokožky. Dôležité je, aby ste pri čistení postupovali jemne a šetrne. Tiež sa odporúča používať prípravky zvolené vzhľadom k vášmu veku.

Cieľ ošetrovania normálnej pleti

Cieľom ošetrovania je dodať tomuto typu pleti jednoduchú podpornú starostlivosť. Taktiež by ste nemali negatívne zasahovať do normálne fungujúcich procesov kože. Najdôležitejšia je správna hydratácia a ochrana pred slnečným žiarením. K úplnému odstráneniu nečistôt je potrebné pravidelné čistenie. Nezabúdajte, že normálnej pleti neprospievajú prípravky, ktoré pokožku dráždia a vysušujú.

Starostlivosť o normálnu pleť

Pri rannom čistení je pleť oddýchnutá. Preto stačí ak použijete jemnú micelárnu vodu. Starostlivosť cez deň môžete doplniť rôznymi pleťovými sprejmi a sérami. Večer je potrebné dôkladne odstrániť make – up pomocou čistiacej vody.

Po dostatočnom vyčistení je dôležité pleť upokojiť a zároveň ju hydratovať. Avšak vzhľadom na normálnu produkciu kožného mazu by ste nemali pokožku príliš premasťovať a zaťažovať hutnými krémami. Taktiež by sa pleť nemala nadmerne vysušovať a aplikácia peelingu by mala byť obmedzená.

Ktoré prípravky sú odporúčané z rady Larens?

Normálny typ pleti je pre väčšinu ľudí len vzdialeným snom. V prípade, že ju vy máte, mali by ste si ju vážiť a starať sa o ňu čo najlepšie. S tým vám pomôžu kozmetické prípravky, ktoré sú navrhnuté aj pre normálnu pleť.

Ktoré produkty medzi tieto Larens kozmeceutiká patria?

Larens Miccelar Lotion

Larens Miccelar Lotion je jemná micelárna voda, ktorá slúži na čistenie tváre a odličovanie očí. Je mimoriadne účinná a nedráždi pokožku. Obsahuje špeciálne zloženie, ktoré zaručuje dokonalé odstránenie nečistôt z povrchu. Micelárna voda z rady Larens produkty je jemná, nedráždi oči a odstraňuje aj vodeodolnú maskaru. Má ľahkú, nemastnú konzistenciu a príjemnú arómu. Dokonca, súčasne tonizuje a hydratuje pleť.

Dermo tekutý prípravok

Larens Dermo Wash je prípravok, ktorý sa používa na čistenie tváre a tela. Obsahuje bezpečné konzervačné a prírodné látky, ktoré zabezpečujú dokonalý účinok produktu. Chráni bunky pred škodlivými vonkajšími faktormi. Má zvlhčujúce a hypoalergické účinky. Dokonca, Dermo Wash urýchľuje regeneráciu a zmierňuje podráždenie pokožky. Vzhľadom k tomu, že tento prípravok neobsahuje umelé farbivá a vône, označuje sa ako bezpečný produkt.

Revolučné biopeptidové sérum

Biopeptidový sprej je kozmeceutikum, ktoré je určené na starostlivosť o pokožku tváre, celého tela a vlasov. Obsahuje jedinečné aktívne látky, založené na patentovanom komplexe biopeptidov. Posilňuje prenikanie živín do hĺbky buniek. Zároveň ich zvlhčuje a zbavuje ťažkých kovov. Biopeptidový sprej tiež obsahuje regeneračný, ochranný a vyživujúci účinok. Toto unikátne sérum je vhodné aj pre ľudí, ktorí na svojej pokožke začali pozorovať stopy plynúceho času.

Hydratačný sprej na tvár

Jedinečný Larens Aqua spray je ideálnou voľbou k pleťovej vode. Nepoškodzuje prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky a môže sa nanášať aj ako báza pod make – up. Aqua spray je vhodný na každodennú starostlivosť o pleť. Najmä pri vystavení pokožky škodlivým účinkom suchého vzduchu, vetra a slnka. Tiež sa odporúča pre ľudí, ktorí sa dlhodobo zdržiavajú v klimatizovaných a vykurovaných priestoroch. Dokonca, tento unikátny prípravok prinavracia pokožke jej prirodzenú vitalitu a osviežuje ju.

Inovatívne sérum s prírodným zložením

Bio renew sérum je založené na prírodnej báze. Vďaka unikátnemu zloženiu pleť spevňuje, hydratuje a dodáva jej stratený lesk. Preventívne sa odporúča používať aj pre normálnu pokožku, ktorú neustále posilňuje. Bio renew sérum pokožku dokonale vyhladzuje, doplňuje deficity v štruktúre kože, zabezpečuje regeneráciu a ochranu.

Ultra hydratačný krém

Medzi Larens produkty, ktoré sú určené aj pre normálnu pleť patrí tiež Hydro balance krém. Vďaka ľahkej konzistencii sa dokonale vstrebáva. Pokožku zanecháva jemnú, žiarivú a hydratovanú. Hydro balance krém je potrebné aplikovať ráno a večer na vyčistenú oblasť tváre a krku. Pleť je tak výrazne a dlhodobo hydratovaná a spevnená. Dokonca, spomaľuje proces starnutia pokožky, vyhladzuje vrásky a optimálne zlepšuje vzhľad pleti.

Exkluzívny krém s liftingovým účinkom

Liftingový krém obsahuje komplex prírodných peptidov a aktívnych látok. Zaisťuje rýchly a dlhodobý efekt napnutia a spevnenia pokožky. Dokonca, liftingový krém urýchľuje proces vzniku nových buniek a intenzívne regeneruje pokožku. Výsledky jeho pravidelného používania sú naozaj okúzľujúce. Pleti dodáva zdravý a pevný vzhľad. Spomaľuje proces starnutia pokožky, redukuje vrásky a viditeľne ich vyhladzuje.