Ako by mala vyzerať starostlivosť o pokožku tela a ktoré produkty Larens sú odporúčané?

Telesná hygiena a starostlivosť majú pre naše celkové zdravie obrovský význam. Správnou starostlivosťou docielite, že vaša pokožka bude vždy pevná, svieža a jemná. Aké sú základné kroky k zdravo vyzerajúcej pokožke?

3 základné kroky k starostlivosti

Základom starostlivosti o pokožku tela sú tri kroky. Ide o umývanie, starostlivosť a ochranu.

Umývanie – prečo je dôležité?

Prvým krokom k starostlivosti o pokožku vášho tela je umývanie. To je dôležité najmä pre odstránenie nečistôt a kožného mazu. Získate tak pocit čistej a zdravej pokožky. Má to veľký význam aj pre zdravie. Vďaka umývaniu sa vám neupchávajú rozšírené póry kožným mazom, a tak nevznikajú pupienky na jednotlivých častiach tela. Samozrejme to pozitívne vplýva aj na psychické zdravie človeka.

Správny postup pri starostlivosti

Druhým základným krokom je starostlivosť. Správny postup samozrejme závisí od konkrétnych kozmetických prípravkov. Ošetrujúce produkty hydratujú a obnovujú ochrannú funkciu. Odporúčame používať krémy a telové mlieka, ktoré dodajú povrchu tela hydratáciu a zároveň predchádzajú vzniku suchej pokožky.

Nezabúdajte na ochranu

Slnečná ochrana je dôležitá predovšetkým v dňoch, kedy je pokožka vystavovaná priamemu slnečnému žiareniu. Práve to zapríčiňuje predčasné starnutie pokožky. Na ochranu tela pred slnkom by ste mali myslieť vždy, keď je to potrebné. Postupom času sa to tak stane súčasťou vašej rutiny o starostlivosť pokožky.

Starostlivosť o pokožku v zime

Je známe, že pokožka je v zime o čosi suchšia. Je to spôsobené najmä nosením hrubších vrstiev oblečenia, pod ktorými koža nedýcha. U ľudí s citlivejšou pokožkou môže zimné obdobie vyvolať taktiež rôzne kožné ekzémy a iné ochorenia, ktoré s ňou súvisia. V tomto prípade odporúčame používať produkty Larens, ktoré sú neparfumované a dermatologicky testované.

Letné obdobie a pokožka

Ako sme si už spomínali, v lete je potrebné používať ochranu proti škodlivému UV žiareniu. Okrem starnutia pokožky to tiež môže spôsobiť vážnejšie problémy, ako napríklad rakovina kože, poškodenie znamienok a strata elasticity. V letnom období odporúčame používať svieže a hydratačné kozmetické prípravky. Nezabúdajte si vždy na konci dňa dopriať sprchu, kde zmyjete zbytky opaľovacieho krému. Ak by sa tak nestalo, po čase by mohlo prísť k upchávaniu pórov.

Dôležitá je správna výživa

Správna starostlivosť o pokožku začína zo samotného vnútra. To znamená, že vaša strava by mala byť dostatočne vyvážená. Dôležitý je prísun vitamínov, minerálov a kolagénu. Uprednostňujte potraviny ako je ovocie, zelenina, morčacie mäso, strukoviny, obilniny, vlašské orechy, mak a ovsené vločky.

Samozrejme, výživa zvnútra by mala byť prispôsobená tomu, čo vašej pokožke chýba. Je to dôležité z hľadiska správneho fungovania tela. Produkuje elastín, bojuje proti vzniku rakoviny a podporuje zdravie pokožky.

Eliminujte stres

Dlhodobé psychické vypätie, nedostatok spánku a nadmerná únava sa odráža na zdraví pokožky. Tieto škodlivé činitele ohrozujú jej vzhľad, fungovanie a dokonca môžu vzniknúť aj rôzne kožné problémy. Stres je v normálnej miere prirodzený, avšak ak je ho priveľa, môže to ohroziť stav a funkciu kože tela.

Práve preto by ste tomu mali venovať viac pozornosti a času. Ak pociťujete stres, choďte sa radšej vyvetrať na čerstvý vzduch, prečítajte si knihu alebo si navarte zdravé a vyvážené jedlo. Pomôže to nielen vašej pokožke, ale aj vášmu fyzickému a psychickému zdraviu.

Nezabúdajte na prevenciu a pravidelnosť

Nadbytok toxínov v našom tele ohrozuje celkové zdravie. Práve z tohto dôvodu by ste nemali zabúdať na prevenciu a pravidelnosť, ktorá je v tomto prípade skutočne dôležitá. Starostlivosť o pokožku by mala byť dôkladná každý deň. Taktiež si môžete dopriať aspoň dvakrát do roka detoxikáciu, kedy sa vaša koža dokonale prečistí a zregeneruje.

Larens produkty pre pokožku

Z našej rady Larens produktov máte skutočne na výber. Kozmeceutiká Larens sú certifikované a dermatologicky testované. Určené sú zväčša pre všetky typy pleti, ktorým dodajú hydratáciu a zdravý vzhľad.

Regeneračný a vyživujúci sprchový gél

Unikátny Revital Shower Gel stimuluje mikrocirkuláciu, zaisťuje pokožke hydratáciu, hĺboko ju vyživuje a spevňuje. Jeho používanie je vhodné pre akýkoľvek typ pokožky. Pokožka je hebká, na dotyk jemná a svieža. Revital Shower Gel aplikujte na mokrú pokožku a masírujte krúživými pohybmi. Gél nechajte chvíľu pôsobiť a následne opláchnite vlažnou vodou.

SOS Skin Care Aroma

Pre starostlivosť o pokožku je nevyhnutný telový krém. Z našej rady Larens odporúčame používať SOS Skin Care Aroma. Ide o intenzívny a regeneračný produkt s jedinečným zložením. Zaisťuje potrebnú úroveň hydratácie a ochranu proti škodlivému pôsobeniu. Okrem iného, SOS Skin Care Aroma je vhodný na masáž.

Peptidový gél ako multifunkčný produkt

Repair Gel je ideálny na starostlivosť o telo, vlasy a nechty. Stimuluje obnovu prírodného kolagénu, vyživuje pokožku a zabezpečuje jej hydratáciu. Larens Repair Gel spríjemňuje každodennú starostlivosť o pokožku a dodáva jej okamžitý účinok. Tento unikátny prípravok obsahuje výlučne prírodné a bezpečné látky.

Larens oleje vhodné pre vašu pokožku

Larens Golden Oil predstavuje dokonalú kombináciu olejov s ošetrujúcim, výživným a ochranným účinkom. Receptúra prípravku vyhladzuje, zvláčňuje a zvyšuje elasticitu pokožky. Okrem iného, Larens Golden Oil obsahuje antibakteriálne a protizápalové účinky, vďaka ktorým upokojuje stav problematickej pleti.

Larens Orient Oil je ľahký a ošetrujúci olej, ktorý je založený na prírodnej receptúre. Tento prípravok zvyšuje elasticitu pokožku a je vhodný aj pre tehotné ženy. Je to najmä z dôvodu prevencie voči striám. Po použití Larens Orient Oil je pokožka jemná, nezanecháva mastný film a ľahko sa vstrebáva. Používajte ráno a večer.

Coffee Scrub & Mask

K správnej starostlivosti o pokožku tela patrí taktiež používanie masiek. Z našej rady vám odporúčame Coffee Scrub & Mask, ktorá je zoštíhľujúca a spevňujúca. Prináša peelingový účinok a bojuje proti vzniku celulitídy. Pokožku zanecháva sviežu, správne napnutú a hydratovanú. Prípravok aplikujte na vlhkú pokožku, nechajte niekoľko minút pôsobiť a následne opláchnite vlažnou vodou.

Zamatový telový balzam

Thermo Balm Perfect Body Cream redukuje nadbytok tuku v koži a tvaruje postavu. Efekty tohto prípravku tiež stimulujú krvný obeh a odstraňujú celulitídu. Okrem iného, intenzívne hydratuje, spevňuje, obnovuje pokožku a zmierňuje podráždenie. Krém vmasírujte 1 – 2 krát denne na pokožku celého tela.