Boj proti akné s produktami od Larens!

Pokožka má malé otvory, ktoré nazývame póry. Bez dôkladnej starostlivosti však môže dôjsť k ich upchatiu čo spôsobí čierne bodky, pupienky a neskôr spomínané akné. To môže byť bolestivé a častokrát aj závažné. Dôsledky to má, predovšetkým, na psychickej stránke človeka.

Neliečené akné môže spôsobiť neestetické zjazvenie. Taktiež to má obrovský vplyv na sebavedomie človeka. Práve z tohto dôvodu vám prinášame prehľad najzákladnejších faktov o akné, ktoré by ste mali poznať. Okrem iného si povieme niečo o účinnej liečbe pomocou Larens produktov!

Aké sú príznaky akné?

Vo všeobecnosti platí, že akné sa vyskytuje najčastejšie na tvári, chrbte, hrudníku a pleciach. Najčastejším príznakom tohto problému sú, predovšetkým, biele a čierne bodky. Tie sú známe aj pod názvom komedóny. Čierne bodky sa nachádzajú na povrchu kože a pôsobením kyslíka vzniká ich tmavý vzhľad. Naopak, biele bodky sú pod kožou. Tieto dva príznaky sa na pokožke vyskytujú najčastejšie.

Ďalším symptómom sú zápalové lézie, ktoré sú častou príčinou zjazvenia pokožky. Medzi tieto zápalové lézie patria tzv. pustuly. Ide o malé červené pupienky, ktoré obsahujú hnis. Ďalej tu patria aj papuly, uzlíky a cysty. Vo väčšine prípadov sú to bolestivé hrčky, obsahujúce určitú tekutinu, predovšetkým, hnis.

Prečo vzniká akné?

Ako sme si už spomínali, najčastejšou príčinou vzniku akné je zanedbanie starostlivosti o pokožku. Pokožka u človeka má póry, ktoré sa spájajú s mazovými žľazami, uloženými pod kožou. Tu sa nachádzajú aj folikuly. Ide o malé vrecká, ktoré produkujú a zároveň vylučujú tekutinu.

Kožný maz sa dostáva na povrch kože prostredníctvom odumretých buniek. V prípade, že sa folikuly zablokujú, začnú vznikať pupienky a pod kožou sa v takomto prípade hromadí olej. Týmto spôsobom sa postupom času začnú upchávať všetky póry.

To vedie k vzniku čiernych a bielych bodiek, pupienkov a následne akné. To je spôsobené aj baktériami, ktoré vyvolávajú zápal na povrchu pokožky alebo pod ňou. Práve závažnosť a frekvencia akné závisí od kmeňa baktérií.

Čo patrí medzi rizikové faktory?

V dnešnej modernej dobe sa množstvo vedeckých ústavov zaoberá aj príčinami vzniku akné. Medzi ľuďmi sa, dokonca, hovorí aj o určitých potravinách, ktoré prispievajú k vzniku. Ide napríklad o čokoládu či rôzne iné nezdravé jedlá. To je však v procese skúmania a my dnes môžeme potvrdiť, že k vzniku akné prispievajú najčastejšie hormonálne zmeny.

Tie sú spôsobené najmä pubertou alebo tehotenstvom. Počas puberty prechádza telo rôznymi zmenami, ktoré výrazne zvyšujú produkciu kožného mazu. Práve kvôli tomu sa rýchlejšie upchávajú póry a dochádza k vzniku pupienkov. Hormonálne akné, súvisiace s pubertou, najčastejšie ustúpi až po dosiahnutí plnoletosti.

Medzi rizikové faktory patrí tiež užívanie liekov, ako napríklad antikoncepcia alebo kortikoidy. V neposlednom rade má akné súvis s genetikou. V prípade, že vaši rodičia tiež trpeli týmto ochorením, je veľká pravdepodobnosť, že sa vyskytne aj u vás, nie je to však pravidlom.

Larens produkty ako ideálna voľba!

Množstvo ľudí v dnešnej dobe uprednostňuje produkty, ktoré sú založené na prírodnej báze. Kozmeceutiká Larens sú skvelou alternatívou pre boj proti akné. Ide o prírodné produkty, ktoré priaznivo vplývajú na stav pokožky.

Ktoré Larens produkty sú ideálne pre boj proti akné?

Larens Dermo sérum

Larens Dermo sérum predstavuje multifunkčné kozmeceutikum, ktoré sa používa na ošetrenie citlivej a problematickej pleti. Tento jedinečný produkt je založený na komplexe biopeptidov, a tiež nutrivi vode. Intenzívne regeneruje a vyživuje pokožku, čím pozitívne vplýva na jej celkový stav.

Zmierňuje akékoľvek podráždenia, začervenania či svrbenie kože. V boji proti akné prispieva výraznou redukciou kožného mazu, čím dokonale odstráni nadbytočné upchávanie pórov. Okrem iného, svojim zložením spomaľuje proces starnutia pokožky, vďaka čomu je dlhodobo zdravá, svieža a hydratovaná!

Aplikácia Larens Dermo séra spočíva v nastriekaní na tvár, krk a dekolt zo vzdialenosti približne 20 centimetrov. Prípravok môžete aplikovať kedykoľvek počas dňa. Dokonca, v lete ho odporúčame pred použitím dať na pár minút do chladničky.

Larens Dermo Wash Face & Body

Unikátne kozmeceutikum Larens Dermo Wash Face & Body obsahuje čisto prírodné zloženie. Tento produkt je určený na každodennú starostlivosť o problematickú pleť so sklonom k akné, a tiež o citlivú pleť. Pokožke zaručuje dokonalú hydratáciu, výživu, vyhladenie vrások a eliminovanie začervenaní. Larens Dermo Wash Face & Body je prípravok vhodný aj pre alergikov, a to vďaka hypoalergickým účinkom.

Aplikácia je skutočne jednoduchá. Postačí vám naniesť malé množstvo prípravku na navlhčenú pokožku tváre a tela. Pokračuje masírovaním prípravku jemnými krúživými pohybmi. Opláchnite vodou a výsledky sa po čase s určitosťou dostavia! Tento jedinečný produkt je vhodný aj na odličovanie, a tiež na starostlivosť o jemnú pokožku dieťaťa.

Larens Dermo Face Cream

Krém je určený na každodennú starostlivosť o pokožku, ktorá je neustále vystavovaná vonkajším škodlivým vplyvom. Larens Dermo Face Cream dokonale zápasí s akné, a tiež s atopickou dermatitídou či psoriázou. Okrem iného, výrazne spomaľuje proces starnutia kože a redukuje začervenania a podráždenia.

Obsahuje čisto prírodné látky, a to bez akýchkoľvek chemikálií, konzervantov či nebezpečných farbív. Pokožke dodáva potrebné živiny a, vďaka tomu, je neustále hydratovaná a vyživená.

Larens Dermo Face Cream naneste na očistenú tvár, krk a dekolt. Následne použite Dermo Wash Face & Body. Tento prípravok pokožku dokonale čistí a pripravuje ju na ďalšie ošetrenie.

Larens Silver Face Gel

Jedinečný prípravok Larens Silver Face Gel napomáha v boji proti akné, rôznym zápalom a začervenaniam. Medzi hlavné zložky, ktoré obsahuje patrí koloidné striebro, vitamín C a kolagén. Larens Silver Face Gel dokonale hydratuje, spevňuje a vyživuje pokožku. Má antibakteriálne účinky, vďaka čomu pozitívne vplýva na liečbu začervenaní a zápalov.

Prevencia vzniku akné

Najlepšou prevenciou, čo sa týka vzniku akné je, samozrejme, dôkladná starostlivosť. Čistite si tvár vhodnými Larens produktmi aspoň dvakrát denne, a to ráno a večer. Nezabúdajte na odličovanie, pretože make – up dokáže taktiež zvýšiť upchávanie pórov, kvôli čomu vznikajú nedokonalosti.

Vyhýbajte sa stresu a konzumujte vyváženú stravu s vysokým obsahom vitamínov. Nezabúdajte na dodržiavanie pitného režimu, čo napomáha nielen vašej pokožke, ale aj fungovaniu celého organizmu. Doprajte si čerstvý vzduch, pohyb a relax. Prečítajte si obľúbenú knihu a týmto spôsobom sa vzniku akné s určitosťou vyhnete!