Citlivá pleť – aké sú jej prejavy a starostlivosť s Larens?

Citlivá pleť vzniká najmä v situácii, keď dochádza k porušeniu prirodzenej bariérovej funkcie pokožky. Následne vzniká dehydratácia povrchových štruktúr. To je dôvodom prenikania dráždivých látok do hĺbky.

Aké sú prejavy citlivej pleti?

Citlivá pleť sa prejavuje rôznymi príznakmi. Tie sú pre tento typ pokožky špecifické. Môžu sa objaviť kdekoľvek na tvári. Dokonca, príznaky citlivej pleti sú podobné tým, ktoré sú charakteristické pre určité kožné ochorenia.

Medzi najčastejšie príznaky patrí začervenanie, olupovanie a drsnosť. Pokožke chýba hydratácia a je to na prvý pohľad poznať. Pri tomto type často vznikajú nedokonalosti ako sú vyrážky alebo, dokonca, akné. Všetky príznaky sú sprevádzané najmä pocitmi svrbenia a pálenia.

Príčiny vzniku

Pri zdravej pleti je charakteristická dôkladná regenerácia, príjem tekutín a hydratácia. Tieto procesy sú však závislé od aktivity enzýmov. To je zväčša u citlivej pleti problém. Ich činnosť môže byť spomalená, a to vedie k redukcii lipidov a narušeniu ochrannej vrstvy.

Vnútorné príčiny

Citlivá pleť je charakteristická najmä v rannom detstve a starobe. Pokožka je u dojčiat veľmi tenká a preto je viac citlivá na chemické, fyzikálne a mikrobiálne vplyvy. S pribúdajúcim vekom ochranná funkcia slabne. To znamená, že v starobe dochádza k redukcii lipidov, ktoré sa nachádzajú v štruktúrach kože. V takejto situácii sa pokožka ľahko podráždi.

Stres a nedostatok spánku je častou príčinou mnohých ochorení, ktoré sa týkajú celého tela. Výnimkou nie je ani citlivá pleť. Okrem iného, príčinou sú aj hormonálne zmeny. Tie sa dejú najmä počas menštruačného cyklu, tehotenstva a menopauzy.

Ktoré vonkajšie príčiny sú najčastejšie?

Tento typ pleti je obzvlášť citlivý na zmeny teploty. Nadmerný chlad znižuje množstvo sekrétov. Naopak, horúčava vyvoláva tvorbu potu, ktorý sa následne vyparuje. To zapríčiňuje suchú pleť, náchylnejšiu na podráždenie.

Prirodzenú obranyschopnosť pokožky tiež oslabuje pôsobenie UV žiarenie, ozón a látky znečisťujúce ovzdušie. Dlhodobé pôsobenie slnka spôsobuje vysychanie pokožky a zvyšuje jej citlivosť na podráždenie.

Pleť sa stáva citlivejšia aj kvôli kozmetickým produktom, ktoré obsahujú farbivá, vône alkohol. Tieto látky môžu okrem iného vyvolať aj alergickú reakciu pokožky.

Larens produkty pre citlivú pleť

Citlivá pleť je veľmi náchylná na zmeny počasia a vonkajšieho prostredia. Ľahko sa dehydratuje a práve z tohto dôvodu je dôležitá dôkladná starostlivosť. To sa však dá zaručiť len pomocou správnych produktov.

Larens produkty sú vyrábané na prírodnej báze. Sú šetrné k pokožke tváre a tela. Ktoré Larens kozmeceutiká sú vhodné pre citlivú pleť?

Larens Dermo wash

Dermo wash obsahuje výlučne bezpečné a prírodné látky. Je hypoalergénny, zvlhčujúci a urýchľuje regeneráciu. Zmierňuje podráždenie a začervenanie pokožky. Práve z tohto dôvodu je Dermo wash vhodný pre citlivú pokožku.

Tento prípravok používajte ako druhý krok vo fáze čistenia. V prvom kroku sa aplikuje micelárna voda, ktorá slúži okrem iného aj na odličovanie očí. Dermo wash naneste na navlhčenú pleť, premasírujte a opláchnite ju vlažnou vodou. Taktiež môžete tento prípravok používať ako sprchový gél.

Peptidové sérum na tvár

Dermo sérum je ideálny prípravok na ošetrenie citlivej pleti. Je založený na jedinečnej receptúre, ktorá prináša okúzľujúce výsledky. Dermo sérum má intenzívny regeneračný a vyživujúci účinok. Okrem iného, reguluje činnosť mazových žliaz a dodáva výživné látky do hlbokých štruktúr kože.

Na podobnej báze je založený aj Biopeptidový sérum sprej. Pre posilnenie blahodarných účinkov bol tento prípravok vyvinutý na jedinečnom nosiči aktívnych látok. Ide o Nutrivi vodu, ktorá posilňuje prenikanie výživných látok do hĺbky buniek.

Osviežujúci a hydratačný sprej

Aqua sprej je vhodný na každodennú starostlivosť o citlivú pleť. Je určený najmä pre ľudí, ktorí sa dlhšie zdržiavajú vo vykurovaných a klimatizovaných priestoroch. Aqua sprej chráni pokožku pred škodlivými účinkami suchého vzduchu, vetra a slnka. Navracia pleti jej prirodzenú vitalitu, pružnosť a osviežuje ju.

Lipocoll Serum Larens

Prináša efekt zjemnenia vrások a zahustenia štruktúry kože. Okrem iného, Lipocoll Serum spúšťa dlhodobé nápravné procesy kože. Prípravok je bezpečný pre alergickú a citlivú pokožku, ktorá potrebuje špeciálnu starostlivosť. Lipocoll Serum sa používa dvakrát do dňa na očistenú pokožku tváre, krku a dekoltu.

Larens Silver Face Gel

Silver gel je určený na špeciálnu starostlivosť o aknóznu problematickú a citlivú pleť. Prináša antibakteriálne a protizápalové účinky. Dokonca, je mimoriadne účinný v boji proti kožným defektom.

Aplikujte menšie množstvo gélu na vyčistenú, suchú pleť tváre. Následne jemne vklepte prípravok do pokožky bruškami prstov. Po uplynutí 5 – 10 minút pocítite jemné napnutie pleti.

Intenzívne sérum s prírodným zložením

Bio Renew sérum je vyvinuté s myšlienkou na pleť, ktorá potrebuje spevnenie, elasticitu a žiarivosť. Hlavnou úlohou tohto séra je hĺbková hydratácia a úprava obsahu vody v koži. Dokonca, Bio Renew sérum zabezpečuje regeneráciu, ochranu, lifting a vyhladenie pokožky.

Larens hydratačný krém

Hydro balance face cream obsahuje jedinečný komplex prírodných peptidov rybieho kolagénu a aktívne látky. Tieto produkty zabezpečujú hydrolipidovú rovnováhu pokožky. Dokonale sa vstrebáva a zanecháva pokožku jemnú, žiarivú a hydratovanú. Hydro balance face cream prípravok je potrebné aplikovať každé ráno a večer na vyčistenú pleť.

Exkluzívne krémy s intenzívnym účinkom

Liftingový krém zaisťuje rýchly a dlhodobý efekt napnutia a spevnenia pokožky. Intenzívne zvlhčuje pokožku a urýchľuje proces tvorby nových buniek a ich regeneráciu. Používa sa dvakrát do dňa na očistenú oblasť tváre, krku a dekoltu.

Larens Dermo krém obsahuje bezpečné a prírodné konzervačné látky. Je určený na každodennú starostlivosť o pokožku, ktorá je vystavovaná pôsobeniu škodlivých látok. Medzi tieto faktory patria baktérie, vírusy, UV žiarenie, extrémne teploty a stres. Dermo krém upokojuje pokožku a upravuje činnosť mazových žliaz.

Zapamätajte si

Pri citlivej pleti je dôležitá pravidelná prevencia. Pomôcť môžu aj menšie úpravy v životnom štýle. Vyhýbajte sa konzumácii alkoholu a jeho obsahu v kozmetických prípravkoch. Obmedzte chemické konzervanty, a to nielen v potravinách, ale aj v produktoch na pleť.

Počas sprchovania používajte minimálne množstvo sprchových gélov a šampónov. V opačnom prípade by to mohlo vyvolať podráždenie pokožky. Taktiež nezabúdajte na špeciálnu ochranu pred nepriaznivým počasím. O citlivú pleť sa musíte starať ako v bavlnke, a to najmä počas slnečného žiarenia, mrazov, vetra, horúčav a poveternostných podmienok.

Tvoja La Paula