Face Yoga: Tajomstvo pre krásnu a hladkú pleť

Čo je face yoga?

Face yoga je súbor cvičení, ktoré majú za cieľ posilniť a pretiahnuť svaly tváre. Tieto cvičenia pomáhajú zlepšiť krvný obeh aby sa vyrovnal tón pleti, zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu, a tým udržiavať pokožku pružnú a zdravú. Face yoga tiež pomáha uvoľniť napätie zo svalov tváre, čím pozitívne vplýva na redukciu a vyhladenie vrások.

Ako face yoga prospieva pleti?

  1. Posilnenie a tonizácia svalov: Pravidelným cvičením face yogy posilňujete a tónujete svaly tváre, čo zlepšuje kontúry tváre a zabraňuje previsnutiu pokožky.

  2. Zlepšenie krvného obehu: Cvičenia stimulujú krvný obeh v tvári, čo napomáha k lepšiemu dodávaniu živín a kyslíka do buniek pokožky. To zase podporuje regeneráciu buniek a spomaľuje proces starnutia.

  3. Uvoľnenie napätia: Face yoga pomáha uvoľniť napätie zo svalov tváre, čo môže byť príčinou vzniku vrások a opuchov. Relaxácia svalov tiež prispieva k mladistvému a sviežemu vzhľadu.

  4. Zvýšenie produkcie kolagénu a elastínu: Face yoga stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, tie sú zodpovedné za pružnosť a pevnosť našej pokožky. To pomáha zmierniť vrásky a zlepšuje celkový vzhľad pleti.

Ako začať s face yogou a kozmetikou Larens?

  1. Pred začatím face yogy si umyte tvár a ruky, ideálnym pomocníkom na zmytie nečistôt vám bude Collagen Peptide Face&Body. Hygiena tváre je dôležitá aby ste predišli šíreniu baktérií po pokožke. Následne aplikujte na tvár Larens Biopeptide Serum Spray. Tento prípravok obsahuje bioaktívne peptidy, ktoré podporujú regeneráciu pokožky, zlepšujú jej elasticitu a vyživujú ju. Nechajte sérum niekoľko minút vsiaknuť do pokožky. Skvelým pomocníkom na masáže môžu byť prírodné oleje od značky LARENS, ktoré vám zabezpečia hladké kĺzanie rúk pri masáži po pokožke. 

  2. Vyberte si cvičenia, ktoré sú zamerané na konkrétne oblasti tváre, ako sú čelo, oči, líca, nos, ústa, krk a dekolt. Tieto cvičenia pomáhajú zlepšiť krvný obeh, zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu, a tým udržiavať pokožku pružnú a zdravú. Face yoga tiež pomáha uvoľniť napätie zo svalov tváre, ale aj opuchy, ktoré sa po noci môžu na pokožke objaviť. Pri masážach by ste sa mali pozerať na seba do zrkadla aby ste sa uistili, ze cviky robíte správne. Nesprávna technika, vám môže vyčarovať neželané vrásky.

  3. Po ukončení face yogy naneste na tvár hydratačný krém alebo sérum či iný vhodný produkt z radu kozmetiky Larens. To zabezpečí dodatočnú výživu a hydratáciu pokožky, čím posilníte účinky face yogy.