Každodenná rutina starostlivosti o pleť s produktmi od Larens!

Starostlivosť o pleť vie byť občas poriadne náročná.

Množstvo ľudí si už nevie dať rady a vo väčšine prípadov sa vždy obrátia na odborníkov. Samozrejme, aj to je možnosť, avšak v tomto prípade si viete vystačiť aj bez toho. Starostlivosť o pleť nie je náročná, pokiaľ viete ako na to. Všetko sa dá naučiť, a tak z toho nemusíte mať žiadne obavy.

Dôležité je, aby ste dodržiavali všetky kroky, ktoré by každodenná starostlivosť o pleť mala zahŕňať. Tiež je potrebné správne postupovať a v neposlednom rade, používať vhodné prípravky. Sú to najdôležitejšie kritériá, bez ktorých to jednoducho nepôjde.


Prečo je starostlivosť o pleť dôležitá?

Pleť je denne vystavovaná množstvu škodlivých vplyvov. To spôsobuje zanesenie a následné upchávanie pórov, kedy dochádza k vzniku nedokonalostí. Medzi tie patria, napríklad pupienky, čierne bodky či, dokonca, akné. Zanedbávanie starostlivosti o pleť vám môže priniesť rôzne zdravotné komplikácie, a to sa týka, predovšetkým, kožných ochorení.

Pravidelným čistením pleti odstraňujete nečistoty a nadbytok kožného mazu. Samozrejme, pokiaľ ste v období puberty alebo tehotenstva, v takejto situácii je zvýšená tvorba kožného mazu normálna. Za to môžu hormonálne zmeny, ktoré nastávajú práve v tomto období. V prípade, že sa o svoju pleť budete starať dôkladne, zaistíte si tak zdravo vyzerajúcu, sviežu a hebkú pleť po celý život.Pleť v lete a v zime

V období leta a zimy by ste mali zbystriť pozornosť. Vaša pleť je totiž v tomto čase vystavovaná rôznym nepriaznivým podmienkam. V lete je všeobecne známe, že pleť sa výrazne viac potí. To znamená, že sa zvyšuje produkcia kožného mazu a týmto spôsobom sa častejšie vyskytujú na tvári nedokonalosti. Dôležité je, aby ste pleť v lete častejšie čistili. Výrazne tak pomôžete pokožke, ktorá je v tomto období mimoriadne unavená.

Okrem iného, v lete by ste nemali zabúdať na používanie opaľovacích krémov, ktoré sú potrebné. Chránia vašu pokožku pred priamym slnečným žiarením tak, aby vám na tvári nevznikli nejaké ekzémy, začervenania či, dokonca, popáleniny.

Čo sa týka pokožky v zime, v tomto období sa častejšie vysúša. To je spôsobené najmä neustálym premiestňovaním sa z vykúrených miestností do vonkajšieho mrazivého prostredia. To, samozrejme, na pokožku vplýva negatívne a výsledkom je vysušenie. Doprajte tak v zime vašej pleti dôkladnú hydratáciu, vďaka čomu sa suchej pokožke vyhnete.


Nezabúdajte na odličovanie pleti

Predtým, ako si pôjdete večer ľahnúť, nikdy nezabudnite na dôkladné odlíčenie. Make – up môže spôsobiť množstvo problémov, ako upchatie pórov, vznik pupienkov, zápalov či podráždenie. Taktiež nezabúdajte na odstránenie riasenky, v opačnom prípade by mohla riasy polámať.Larens produkty ako ideálna voľba!

Skvelou alternatívou pre starostlivosť o pleť sú Larens produkty. Ide o prírodné kozmeceutiká, ktoré obsahujú výlučne prírodné látky. Okrem iného, prinášajú množstvo pozitívnych účinkov, vďaka čomu si získali u ľudí veľkú priazeň. To dokazujú aj tisícky spokojných recenzií od zákazníkov.

Ktoré Larens produkty sú ideálne pre každodennú starostlivosť?

Larens Micellar Lotion

Jedinečná micelárna voda Larens Micellar Lotion je určená na každodenné čistenie pletí a odličovanie očí. Tento prípravok sa považuje za mimoriadne účinný, a to, predovšetkým, kvôli tomu, že odstraňuje aj vodeodolnú maskaru, súčasne tonizuje a hydratuje pleť, a tiež nespôsobuje žiadne podráždenia.

Zloženie Larens Micellar Lotion je skutočne jedinečné. Aloe vera pôsobí upokojujúco a protizápalovo. Vitamín C podporuje zdravie pokožky, a tiež vyrovnáva farebný tón pleti. Koloidné striebro má typické antibakteriálne a protizápalové účinky. V neposlednom rade obsahuje tento prípravok alantoín, ktorý výrazne napomáha regenerácii pokožky.

Použitie Larens Micellar Lotion spočíva v navlhčení vatového tampónu micelárnou vodou. Jemnými krúživými pohybmi aplikujte takýmto spôsobom prípravok na tvár. Následne tak odstránite nečistoty a skončiť môžete až vtedy, keď bude vatový tampón čistý. Larens Micellar Lotion aplikujte minimálne dvakrát denne, a to ráno a večer.

Larens Repair+ Milk

Novinkou na trhu je Larens Repair+ Milk. Tento jedinečný prípravok sa používa na každodennú starostlivosť v procese odličovania. Efektívne odstraňuje nečistoty a make – up z povrchu kože. To všetko prebieha šetrným spôsobom, vďaka čomu je pokožka naďalej hebká, bez akýchkoľvek poškodení. Okrem iného, použitím Larens Repair+ Milk dochádza k výraznému rozjasneniu a zjemneniu kože.

Aktívne látky, ktoré boli použité v tomto jedinečnom prípravku zaručujú dokonalú hydratáciu, výživu, vyhladenie a upokojenie pokožky. Okrem iného, dôkladne čistí a spevňuje pokožku, pričom dochádza k regenerácii buniek. Larens Repair+ Milk je vhodný aj pre unavenú, dehydratovanú a suchú pokožku.

Larens Repair+ Toner

Na odličovanie pleti sa používa spomínaný Larens Repair+ Milk, avšak v kombinácii s Larens Repair+ Toner. Iba týmto spôsobom sa dostavia okúzľujúce výsledky, ktoré jednoznačne stoja za to. Larens Repair+ Toner slúži na finálnu tonizáciu pleti. Výrazne rozjasňuje, zjemňuje pokožku a taktiež jej dodáva potrebnú hydratáciu.

Výhodou tohto produktu je, že je vhodný pre akýkoľvek typ pleti. Taktiež obsahuje vysoké percento prírodných zložiek, vďaka čomu je Larens Repair+ Toner maximálne neškodný.

Aplikácia spočíva v tom, že najskôr si na pleť nanesiete prípravok Larens Repair+ Milk. Jemnými krúživými pohybmi tento produkt vmasírujte do pokožky a následne použite Larens Repair+ Toner, ktorý zakončuje celú rutinu starostlivosti o pleť.

Doprajte si relax

Dôležitým faktorom pre zdravú pleť je tiež zaslúžený odpočinok. Doprajte to aj svojej pleti a spravte si rituál, kedy budete pokožku, takpovediac, rozmaznávať. Ideálne je použitie masiek, poprípade peelingu, kedy sa vaša pleť zbaví odumretých buniek.

Nezabúdajte zdravo jesť. To znamená, že je potrebné konzumovať vyváženú stravu, a to s vysokým obsahom vitamínov. Uprednostnite zeleninu, ovocie, strukoviny, a tiež dostatok bielkovín. Výrazne to napomáha stavu pokožke. Naopak, vyhnite sa nezdravým jedlám, sladkostiam či sladeným nápojom. To podporuje vznik pupienkov, čo môže viesť až k akné. Dodržiavajte pitný režim, a to v podobe pitia čistej vody, poprípade inej nesladenej.

Trpezlivosť ruže prináša

Dôležité je, aby ste si uvedomili, že nie vždy sa všetko zmení zo dňa na deň. To platí, predovšetkým aj pre stav vašej pleti. Ide o dlhodobý proces, počas ktorého musíte byť maximálne trpezlivý. Aj napriek tomu, že sa to nezmení hneď, po čase uvidíte prvé výsledky, ktoré budú stáť za to!