Kolagén – všetko, čo by ste mali vedieť!

Kolagén sa považuje za hlavnú bielkovinu v tele. Ide o dôležitý prvok, ktorý sa nachádza prakticky všade. Či už ide o pokožku, zuby, svaly či vnútorné orgány. Kolagén si jednoducho vždy nájde svoje miesto, kde plní svoje dôležité funkcie.

Ako to však býva pri všetkom, túto jedinečnú zložku v tele si začneme všímať až vtedy, keď už je produkcia kolagénu výrazne nižšia. V takejto situácii je potrebné hľadať možnosti, ako túto dôležitú časť možno nahradiť. Najlepšie však je, keď nad tým premýšľate už skôr, nie až vtedy, kedy je častokrát už neskoro.

Prečo je kolagén dôležitý?

Tak, ako sme si už spomínali, kolagén je hlavnou bielkovinou a telo si ho vytvára samé, a to každý deň. Dôležitý je, predovšetkým, pre správne fungovanie všetkých miest, kde sa nachádza. Najdôležitejšiu funkciu spĺňa pri pokožke, ktorá je vďaka prítomnosti kolagénu výnimočne pevná.

Dôvodom je, že pokožka je z veľkej časti tvorená kolagénom a vodou. Spolu s ďalšími proteínmi vytvára špeciálnu sieť, ktorá dodáva pokožke odolnosť, pevnosť a udržiava jej farebný tón. Telo využíva kolagén aj pri tvorbe svalov, čo podporuje funkciu celého organizmu.

Zázračné účinky kolagénu

Kolagén sa označuje aj za akýsi životabudič, ktorý zlepšuje celkový vzhľad a fyzickú aktivitu nielen u žien, ale aj u mužov. Táto jedinečná bielkovina účinne bojuje proti predčasnému starnutiu, ochabovaniu svalov či vzniku strií a vrások. Spája v sebe látky, ktoré vytvárajú silnú sieť.

Cez ňu sa tak ľahko nedostanú žiadne nepriaznivé účinky, ktoré by mohli byť dôvodom pre vznik zdravotných komplikácií. Výhodou je, že kolagén pôsobí aj ako prevencia, a to voči osteoporóze, pomáha pri chudnutí, detoxikuje pečeň a zbavuje človeka celulitídy.

Vhodný pre všetkých

Užívanie kolagénu prostredníctvom rôznych prípravkov je vhodné pre všetkých, čo je, samozrejme, obrovským benefitom. V tomto prípade sa nerozlišuje pohlavie, vek ani zdravotný stav. Práve zdraviu vie kolagén maximálne napomôcť a v niektorých situáciách sa považuje za účinný liek, ktorý zlepšil stav už množstvu ľudí.

Kolagén a jeho nedostatok

Produkcia kolagénu po dosiahnutí 25 rokov výrazne klesá. To sa môže odraziť na zdraví človeka. Nedostatok kolagénu spôsobuje suchú pleť, jej ochabnutosť, únavu, a tiež postupne vznikajú vrásky, čo je príznakom predčasného starnutia. Rýchlejšie vznikajú rany, ktoré sa horšie hoja. Nedostatok kolagénu tiež môže byť príčinou lámavých nechtov, vlasov, rozštiepených končekov či boľavých kĺbov a kostí. Častejšie tiež vznikajú strie a celulitída.

Všetko sú to nežiadúce zdravotné komplikácie, ktoré však pri dostatku kolagénu nastať nemusia. Prinášame vám stručný prehľad Larens produktov, vďaka čomu máte možnosť jednoducho kolagén doplniť v potrebnom množstve. Okrem iného, nasledujúce Larens produkty prinášajú aj množstvo iných priaznivých účinkov, ktoré pomôžu zlepšiť stav vašej pokožky, vlasov, nechtov a celého organizmu.

Larens Repair Gel

Výnimočný produkt s názvom Larens Repair Gel je regeneračný peptidový gél, ktorý sa považuje aj za multifunkčný. Larens Repair Gel je vhodný pre každého. Posilňuje prirodzenú bariéru pleti, zabraňuje ochabovaniu a zmierňuje akékoľvek podráždenia.

Larens Repair Gel obsahuje biopeptidový komplex, vitamín C, kyselinu mliečnu a biotín. Všetky tieto aktívne látky sa zúčastňujú na procese vytvárania tých najúčinnejších funkcií.

Medzi najväčšie benefity tohto produktu patrí rozjasnenie pokožky, jej vyživenie a hydratácia. Larens Repair Gel taktiež pomáha hojiť jazvy po akné, zabraňuje vzniku strií a vrások, čo je častým problémom ľudí. Vďaka dodaniu kolagénu spĺňa všetky funkcie, ktoré má na starosti táto látka. To znamená, že zabraňuje aj nadmernému vypadávaniu, lámaniu nechtov či vzniku rozštiepených končekov.

Larens Lifting Face Cream

Larens Lifting Face Cream je inovatívny pleťový krém, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti. Obsahuje kolagén, ktorý dodáva pokožke pevnosť. Kyselinu hyalurónovú, zabezpečujúcu hydratáciu pokožku. Okrem iného, Larens Lifting Face Cream obsahuje lipozomálny komplex, vitamín E a regestril, ktorý spomaľuje proces starnutia pokožky a pôsobí ako antioxidant.

Larens Lifting Face Cream intenzívne zvlhčuje pokožku, redukuje vznik vrások, ktoré zároveň aj vyhladzuje a taktiež zabezpečuje napnutie pokožky. Pleť zároveň hydratuje a účinne regeneruje.

Larens GLA Face Cream

Ďalším jedinečným produktom z rady Larens kozmeceutík je Larens GLA Face Cream. Toto unikátne sérum je vhodné pre každodennú starostlivosť o tvár, krk a dekolt. Používa sa pri zrelej, náročnej a vysušenej pleti, ktorá ma porušenú hydrolipidovú vrstvu.

Larens GLA Face Cream prináša množstvo priaznivých účinkov. Spevňuje, vyživuje a hydratuje pokožku, ktorej zároveň dodáva bielkoviny z kolagénu. Pleť je tak pevná, svieža a, predovšetkým, zdravá.

Aplikácia tohto prípravku je skutočne jednoduchá a spočíva v nanesení malého množstva séra. Túto činnosť opakujte vždy ráno a večer. Larens GLA Face Cream je prípravok, ktorý je možné použiť ako denný alebo nočný krém.

Používanie masiek je dôležité

Či už používate masky v rámci relaxu alebo je to súčasť rutiny, čo sa týka starostlivosti o pleť, máte vyhraté. Larens BIO Renew Tissue Face Mask obsahuje komplex bioaktívnych rastových hormónov. Vďaka tomu pleť hydratuje, regeneruje a spevňuje.

Výhodou je, že maska je na dotyk jemná a jej aplikovanie je skutočne jednoduché. Dokonale prilieha ku kontúram tváre a zabraňuje jej stekaniu. Larens BIO Renew Tissue Face Mask postačí mať na tvári po dobu 20 minút. Počas tohto procesu sa do štruktúr kože prenesú všetky aktívne látky. Pleť je tak rozžiarená, oddýchnutá a svieža.

Potrebná je trpezlivosť

Zlepšenie stavu pleti a celkovej funkcie organizmu je dlhodobý proces. Práve preto je u vás potrebná maximálna trpezlivosť. Od používania prípravkov by ste nemali poľaviť a malo by sa to stať súčasťou vašej dennej rutiny. V prípade, že všetky produkty budete používať pravidelne a správne, po čase sa dostavia prvé okúzľujúce výsledky.

Ďalšie možnosti prísunu kolagénu

Aby ste zabránili redukcii kolagénu a zároveň posilnili jeho produkciu, potrebné sú aj ďalšie činnosti. Medzi tie patrí zvýšená konzumácia vitamínu C a pestrej stravy. Zo svojej životosprávy by ste mali vylúčiť alkohol, nezdravé jedlá a fajčenie.

To všetko výrazne rýchlejšie znižuje produkciu kolagénu, a to, dokonca, aj v mladom veku. Pokiaľ svojmu telu doprajete pravidelný relax a potrebné antioxidanty, výrazne si zlepšíte zdravotný stav.