LARENS kozmetika na domáce použitie

Ako sa starať o svoju pleť v pohodlí domova?

Prípravky Larens boli vytorené s cieľom obnovovať funkcie pokožky azároveň reagovať na jej špecifické potreby. To je dôvodom, prečo tak efektívne reaguje na problematickú pleť, či už ide o alergickú či inak problematickú pleť, ale aj starnúcu a inak poškodenú vplyvmi z okolia. 

Profesionálne čistenie pleti priamo vo vaše kúpeľni

Prvý produkt, ktorý je nesmierne dôležitý pre dokonalé vyčistenie pleti je Larens Micellar Lotion. Táto micelárna voda dokonale odlíči a vyčistí vašu pleť aj v okolí očí, keďže efektívne odlíči aj vodeodolné špirály. A ako správne používať našu micelárnu vodu? 

Laren Micellar Lotion

Postup: Na vodou navlhčený tampónik nanesieme micelárnu vodu, odlíčime make-up a potom všetko zmyjeme vodou. Pokiaľ používame na odlíčenie aj čistenie, odporúčame dvojfázové čistenie (tzn. odlíčiť najprv micelárnou vodou make-up, zmyť a znovu vyčistiť micelárnou vodou a dôkladne zmyť). Najlepšie však použiť iba samostatne na čistenie pleti ráno, kedy nie je potrebný gél alebo mliečko, alebo ako prípravok na stiahnutie make-upu večer, kedy sa následne pleť MUSÍ dočistiť gélom alebo mliečkom. Micelárnu vodu vždy oplachujeme čistou vodou!!!

Na očné okolie neodporúčame odličovače na olejovej báze. Zvyšky oleja zostávajú na pleti a do kože sa následná starostlivosť nevstrebe tak, ako by mala, znižujete, ako aj efekty ošetrenia.

Ak vás naša micelárna voda nezaujala a chcela by ste si vyskúšať niečo iné, máme pre vás Larens Dermo Wash. Tento skvelý prípravok na odličovanie má výhodu v tom, že je určný na hĺbkové čistenie pleti. Pokiaľ ide o postup pri jeho používaní, tak je to takto: Malé množstvo gélu nanesieme do dlane a zmiešame s vodou a napeníme. Nanesieme na tvár a krúživými pohybmi premasírujeme pleť. Všetko dôkladne zmyjeme vodou!

Larens Dermo Wash Face and Body

TIP: Môžeme použiť aj na odlíčenie make-upu, na očné okolie použijeme micelárnu vodu MICELLAR LOTION.

DERMO WASH je veľmi silný, počas jeho použitia dochádza k detoxikácii pleti, preto odporúčame

z počiatku používania nasadiť raz za 2 až 3 dni iba večer. Postupne pokiaľ pleť prípravok dobre znáša, množstvo aplikácií navyšujeme.

TIP: Keďže nie je ráno pleť zaťažená make-upom môžeme použiť iba micelárnu vodu na vyčistenie pleti a dôkladne zmyť vodou. Večer odlíčime make-up micelárnou vodou a dočistíme gélom DERMO WASH.

A v prípade, že vás ani tento produkt nezaujal, alebo máte pocit, že to nie je celkom presne produkt na čitenie pleti ktorý hľadáte, máme tu pre vás Larens Repair Milk, čo je vlastne čistiace mliekona odlíčenie make-upu a nečistôt na tvári, prípadne Larens Repair Toner. Ten predstavuje tonizačný prípravok k dočisteniu tváre po fáze hlavného čistenia. Jeho aplikácia je jednoduchá - s vatovým tampónom na vyčistenú pleť, necháme ho chvíšu pôsobiť a opláchneme čistou vodou. Larens Repair Toner je možné kombinovať s mliekom, gélom aj micelárnou vodou, ktoré sme vám predstavili už vyššie. 

Zbavte sa vrások efektívne s kozmetikou od Larens

Ak máte problém s vráskami a potrebujete ich čo najviac eliminovať, Larens má pre vás účinné riešenia. Tým prvým je Larens Lipocoll Serum. Toto koncentrované sérum s 20% obsahom liposomálneho kolagénového komplexu efektívne redukuje vrásky a spevňuje štruktúru pleti. Vždy používajte iba menšie množstvo gélu. Väčšie množstvo pleť nevstrebe. Akonáhle začnete pozorovať, že je pleť dostatočne nasýtená, nie je už potrebné, ab ste Serum používali každodenne. Pre lepšiu vstrebateľnosť a vodivosť gélu na pleti môžete aplikovať na jemne vlhkú pleť.

Bojujte proti vráskam s laPaula

TIP: Pokiaľ máte suchšiu pleť odporúčame pridať do malého množstva LIPOCOLL SERA kvapôčku oleja ORIENT OIL. Pokiaľ pridávate olej nie je už potrebné nanášať následne krém.

V kombinácii s týmto Sérom by sme vám odporúčali používať Larens Lifting Face Cream. Ide o intenzívny liftingový krém pre každý typ pleti. Jeho funkcia je spevniť, zlepšiť kontúry tváre a vyhladiť či hydratovať vašu pokožku.  Zároveň posilňuje vaše cievné kapiláry. Pokiaľ máte náročnejšiu suchšiu pleť odporúčame GLA SERUM – intenzívne sérum pre zrelú a suchú pokožku. Regeneruje, spevňuje a vyživuje pokožku.

Postup: Na vyčistenú osušenú pleť nanesieme malé množstvo krému a vklepeme do pokožky.

TIP: 1 x týždenne maska BIO RENEW TISSUE FACE MASK

Ak by ste však chceli inú kombináciu, máme tu pre vás spojenie Bio Renew Séra a Larens Lifting Face Creamu, prípadne GLA séra. 

Larens Bio Renew Serum je inovatívne sérum so 100% prírodným zložením. Ľahké sérum vhodné na všetky typy pleti. Postup: Malé množstvo séra votrieme do pleti a ľahkým poklepaním zapracujeme. Následne môžeme použiť LIFTING FACE CREAM alebo GLA SERUM. Mastnejšej pleti postačí iba BIO RENEW SERUM bez potreby ďalšieho namazania. Pre tie z vás, ktoré nemajú mastnú pleť následne aplikujte Larens Bio Renew Tissue Face Mask 1x týždenne.

Larens Bio Renew Tissue Mask

Na záver tu máme ešte jednu kombináciu a to liftingový a hydratačný Face Gel. Gél dôkladne zapracujeme do vlhkej pleti (vďaka vlhkej pokožke stačí menšie množstvo prípravku, lepšie sa rozotiera a hlavne sa vstrebe bez pocitu pnutia, klientka sa potom menej mastí a pleť ju nepne), stačí iba malé množstvo. Pokiaľ dáme gélu príliš pokožka ho nevstrebe a môže dôjsť k drobeniu na pleti. Pokiaľ máte pocit, že je pokožka po mesiaci pravidelného používania už dostatočne nasýtená, používajte gél iba párkrát do týždňa. Následne Lifting Face Cream, ktorý je výborný pre každý typ pleti a môžete ho používať aj samostatne. 

Tip pre vás: Účinky posilníte použitím BIOPEPTIDE SERUM SPRAY. Sérum v spreji je vhodné použiť vždy po vyčistení pleti, ako aktivátor nasledujúcej starostlivosti, ako fixáciu make-upu alebo kedykoľvek počas dňa na obnovenie hydratácie a osvieženia pleti. Je výborné pod všetky gély na zvlhčenie pleti!

Udržujte svoju pleť hydratovanú

Na to tu je niekoľko kombinácii a prvou z nich je kombinácia Biopeptide Serum Spray. Sérum v spreji je vhodné používať vždy po vyčistení pleti na obnovu rovnováhy v pleti a hydratáciu. Môžete použiť kedykoľvek počas dňa, pod make-up, na make-up, jednoducho kedykoľvek. Následne je ideálne požiť inovatívne Bio Renew Sérum so 100% prírodným zložením. Ľahké sérum vhodné na všetky typy pleti. Postup: Malé množstvo séra votrieme do pleti a ľahkým poklepaním zapracujeme. Následne môžeme použiť HYDRO BALANCE FACE CREAM. Pokiaľ máte mastnejšiu pleť nie je nutné používať následne krém! Hydro Balance Face Cream je ľahký hydratačný krém. Odporúčam nanášať na vlhkú pleť!

Hydratacia pleti s laPaula

Krém obsahuje vysokú dávku hydratačných zložiek, klientkam s mastnejšou pleťou nemusí úplne vyhovovať a môžu sa viac mastiť, aj keď je zloženie nemastné. Preto odporúčam tento krém nanášať na vlhkú pleť pri mastnej a zmiešanej pleti. Stačí maličké množstvo! Krém sa lepšie rozotiera a hlavne sa klientke oveľa lepšie do pleti s vodou vpije a tá potom nemá pocit vrstvičky na pleti, ktorú tento krém vytvára, aby udržal hydratáciu v pokožke. Nie je vhodný na pleť s aktívnym akné!!! Radšej volíme Liftingový krém, silne hydratuje a spevňuje cievy, vďaka tomu sa pleť potom lepšie hojí.

Ďalšie vhodné kombinácie sú Lipocoll Serum a Hydro Balance Cream, prípadne Biopeptide Serum Spray a Hydro Balance Face Cream, alebo aj Face Gel, ktorý dôkladne zapracujeme do vlhkej pleti, stačí iba malé množstvo. Ak dáme gélu príliš pokožka ho nevstrebe a môže dôjsť k drobeniu na pleti. Kombunujeme to s Hydro Balance Face Creamom. 

Efektívny spôsob na pigmentové škvrny

Na pigmentové škvrny je dobré používať tieto produkty od značky Larens.

Ako prvé je dobré spomenuť Micelárnu vodu. Micellar Lotion je vždy nutné dôkladne umyť z pleti.

Pigmentové škvrny

Postup: Na navlhčený tampónik vodou nanesieme micelárnu vodu, odlíčime make-up a potom všetko zmyjeme vodou. Následne znova pleť prečistíme a zmyjeme vodou. 

Následne pokračujeme Face Gelom, ktorý dôkladne zapracujeme do vlhkej pleti, pričom stačí veľmi malé množstvo. V opačnom prípade ho pokožka nevstrebe a na tvári nám ostanú nepíjemné   časti. Po aplikácii pokračujeme GLA Sérom, 2x do týždňa aplikujeme Enzymatic Peeling a 1x masku Bio Renew Tissue Face Mask, prípadne to môžeme obmeniť za Coffe Scrub. Ak chceme lepšie výsledky je dobré doplniť v tele vitamín C. 

Čo používať na problematickú pleť - AKNÉ?

V provom rade treba použiť Miccelar Lotion. Najmä na odlíčenie a vyčistenie pleti, vhodné na odličovanie očného okolia, odlíčenie aj vodeodolné riasenky. Postup: Na navlhčený tampónik vodou nanesieme micelárnu vodu, odlíčime make-up a potom všetko zmyjeme vodou. Pokiaľ používame na odlíčenie aj čistenie, odporúčame dvojfázové čistenie (tzn. odlíčiť najprv micelárnou vodou make-up, zmyť a znovu vyčistiť micelárnou vodou a dôkladne zmyť). Najlepšie však použiť iba samostatne na čistenie pleti ráno, kedy nie je potrebný gél alebo mliečko alebo ako prípravok na stiahnutie make-upu večer, kedy sa následne pleť MUSÍ dočistiť gélom alebo mliečkom. Micelárnu vodu vždy oplachujeme čistou vodou!!!

Na očné okolie neodporúčame odličovače na olejovej báze. Zvyšky oleja zostávajú na pleti a do kože sa následná starostlivosť nevstrebe tak, ako by mala, znižujete, ako aj efekty ošetrenia.

Problematická pleť - akné

Okrem toho tu máme skvelý Larens Dermo Wash na čistenie a odlíčenie pleti. Vhodné na hĺbkové čistenie aj odlíčenie make-upu.

Postup: Malé množstvo gélu nanesieme do dlane a zmiešame s vodou a napeníme. Nanesieme na tvár a krúživými pohybmi premasírujeme pleť. Všetko dôkladne zmyjeme vodou!

TIP: Môžeme použiť aj na odlíčenie make-upu, na očné okolie použijeme micelárnu vodu MICELLAR LOTION.

DERMO WASH je veľmi silný na čistenie preto odporúčame zo začiatku používania nasadiť raz za 2 až 3 dni iba večer. Postupne pokiaľ pleť prípravok dobre znáša, množstvo aplikácií navyšujeme.

TIP: Keďže nie je ráno pleť zaťažená make-upom môžeme použiť iba micelárnu vodu na vyčistenie pleti a dôkladne zmyť vodou. Večer odlíčime make-up micelárnou vodou a dočistíme gélom DERMO WASH.

Pokiaľ ide o Enzymatic Peeling, ten odporúčame používať pri mastnej pleti a to 2x týždenne na 15 minút. Ak máte pleť citlivú, stačí 1x týždenne na 10 minúť. Pred opláchnutím Peelingu z pleti odporúčame masáž tváre. Dermo Serum, alebo Biopeptide Serum Spray. Sérum je vhodné zapracovať ľahkým vklepaním končekmi prstov do pleti. Pokiaľ je pleť veľmi podráždená, so silným akné a dehydratovaná odporúčame používať DERMO SERUM. Pokiaľ nie je akné príliš silné je vhodné používať BIOPEPTIDE SERUM SPRAY. Je tiež možné používať na nočné ošetrenie iba DERMO SERUM, aby si pleť oddýchla a cez deň nanášať následnú starostlivosť. Obe séra silne hydratujú.

Silver Face Gel alebo Repair Gel. Gél dôkladne zapracujeme do vlhkej pleti, stačí iba malé množstvo. Pokiaľ dáme gélu príliš, pokožka ho nevstrebe a môže dôjsť k drobeniu na pleti. Pokiaľ máte pleť veľmi citlivú, podráždenú a s jazvičkami odporúčame variantu REPAIR GEL. Oba gély je možné medzi sebou kombinovať podľa potreby. 

Repair Gel

A na záver je tu Lifting Face Cream. Pokiaľ má klientka mastnú pleť s akné odporučíme vydržať zo začiatku, než sa pleť spamätá iba s gélom. Pokiaľ klientka potrebuje krém, má pleť suchšiu alebo pocit pnutia a bez krému sa nezaobíde. Alebo je pleť zlepšená po Silver géle môžeme doplniť o Lifting Face Cream. Vďaka obsahu rutinu spevňuje cievky v pleti a tá sa lepšie hojí. Po pupencoch potom nie sú také jazvičky a fľaky. Vďaka kyseline hyaluronovej hydratuje, ale na rozdiel od Hydrobalance krému nevytvára vrstvičku na pleti a krásne sa vstrebe, čo je pre mastnú pleť vhodnejšie. Z vlastnej skúsenosti aj skúsenosti klientiek, odporúčam na aktívne akné iba gély zo začiatku liečby.

Starostlivosť o očné okolie, mimické vrásky, kruhy pod očami či dehydratovanú pokožku

Na túto starostlivosť vám odporúčame Biopeptide Serum Spray: Sérum nastriekame na pleť a jemným poklepaním zapracujeme do očného okolia. Zvýšime tým hydratačné účinky očného séra. Následne použite Syn Ake Eye & More: sérum na lokálne použitie s intenzívnymi účinkami určené na ošetrenie očného okolia a na mimické vrásky. Postup: Malé množstvo séra nanesieme na očné okolie a jemne vmasírujeme a vklepeme do pokožky.

Chráňte svoju pokožku pred slnkom

Ochranný denný krém Sun Care Face Cream SPF 20 aplikujeme kedykoľvek pri pobyte na slnku. Môže byť použitý samostatne alebo pod make-up. Zastáva hydratačnú, upokojujúcu a obnovujúcu starostlivosť, nie je potrebné pod neho použiť iný krém. Pri dlhodobom pobyte na slnku opakujeme aplikáciu krému každé 2 hodiny.

Chráňte sa na slnku

Ďalšie typy problematickej pleti

Pri atopickom ekzéme je najvhodnejšie používať Larens Dermo Serum v kombinácii s Dermo Face Creamom, prípadne SOS Creamom. 

Ak vy, alebo vaša klientka trpí jazvami na pokožke, používajte Repair Gel. Gél dôkladne zapracujeme do pleti, stačí iba malé množstvo. Pokiaľ dáme gélu príliš pokožka ho nevstrebe a môže dôjsť k drobeniu na pleti.

TIP: REPAIR GEL hojí výborne jazvy po akné. Pre lepší efekt je vhodné používať v kombinácii s BIOPEPTIDE SERUM SPRAY.

Na strie bude vhodný a účinný aj SOS Cream, prípadne Perfect Body Cream. 

A čo ak je problém s: KUPERÓZA, DERMATITÍDY, ROSACEA?

Najvhodnejšie na tieto typy poškodenia pokožky je používať Biopeptide Serum Spray. prípadne Dermo Serum a kombinovať to so Silver Face Gelom, ktorý dôkladne zapracujeme do vlhkej pleti. Pamätajte na to, že stačí malé množstvo, nakoľko pokožka nevie prijať veľký objem Gelu. Na záber je vhodné použiť Dermo Face Cream. Krému stačí iba malé množstvo. Pokiaľ používame v kombinácii s DERMO SERUM, odporúčame spočiatku nepoužívať oba produkty v rovnaký čas. Produkty DERMO rady sú veľmi silné.

Na popáleniny a otvorené rany je najideálnejšie používať Biopeptide Serum Spray a Repair Gel. Odporúčame v tele doplniť vitamín C a zvýšiť príjem peptidov. 

Účinna kombinácia na celulitídu a štíhlu postavu

Používajte Coffee Scrub and Mask. Nanesieme na pokožku a zabalíme na 45 minút pod fóliu. Následne v sprche navlhčíme a prevedieme peeling a zmyjeme. 

Následne aplikujte Thermo Balm. TIP: Na pokožku nanesieme THERMO BALM pred pohybovou aktivitou a zabalíme do fólie. Na záver dokončíte procedúru Larens Perfect Body Creamom.

Riešenie na strie od Larens

Čo používať pri občasných problémoch?

Pri štípancoch od hmyzu používajte kombináciu Biopeptide Serum Spray, alebo Dermo serum spray a Repair Gel.

Na pásové opary je zase vhodné použiť Dermo Wash a Biopeptide Serum Spray v kombinácii Repair Gel. Na záber doplňte o SOS Cream. 

Na afty a opary zvoľte produkty Larens Repair Gel a Lip Balm. 

Dôležité vedieť

Prípravky majú synergické efekty, to znamená, že sa ich vzájomná kombinácia vhodne dopĺňa a výsledné účinky násobia. Peptidové sérum výrazne zintenzívňuje účinky prípravkov!!! Odporúčame používať aspoň dva produkty kozmeceutík Larens zároveň a nekombinovať s produktmi z drogérie. Pokiaľ s kozmeceutikmi začínate používajte najprv dva až tri produkty a postupne navyšujte.

V prípade, že po nanesení GÉLOV vzniká pocit drobenia, bolo použité väčšie množstvo, ktoré sa nedokázalo vstrebať. Nie je potrebné nanášať veľké množstvo prípravku, menej je niekedy viac. Pred nanesením krému alebo make-upu odporúčame počkať 5-10 minút a potom nanášať ďalšie produkty. Akonáhle máte pocit, že je pleť produkty dostatočne nasýtená, môžete obmedziť početnosť používania na párkrát do týždňa. Rad domácej starostlivosti kozmeceutík Larens nerozlišuje produkty na dennú a nočnú starostlivosť. Gély zapracujte vždy do vlhkej pleti.

Pri používaní produktov z DERMO rady odporúčame používať najprv iba jeden produkt a postupne jeho používanie navyšovať. Napr. DERMO WASH umývací gél nepoužívame každý deň, ale spočiatku len trikrát do týždňa a ako si pokožka zvyká môžeme frekvenciu používania navyšovať. Cca po mesiaci je na silu produktu pokožka zvyknutá a môžeme používať každý deň.

Dermo rada od larens

S kozmeceutikami LARENS dosiahnete veľmi rýchlo krásne a trvalé účinky.

Pokiaľ je pleť citlivá, podráždená, silne problematická odporúčame nasledujúcu minimalistickú starostlivosť: DERMO WASH, DERMO SERUM, REPAIR GEL.