Larens kozmetika - účinná zbraň v boji proti akné!

Akné. Strašiak mnohých ľudí. Rozdeľuje sa do viacerých skupín, rozoznávame tak zápalové a nezápalové typy. Akné je ochorenie, ktoré môže pretrvávať aj niekoľko rokov, pričom zanecháva na pokožke jazvy. Ide o skutočne neestetický problém, ktorý rozhodne netreba podceňovať. Môže sa totiž prehĺbiť aj do závažnejších komplikácií a práve preto by ste akné mali podchytiť čím skôr.

Prečo vzniká akné?

Asi najčastejšia otázka, ktorú si kladú všetci ľudia s akné. Prečo to vôbec vzniká? Dôvodom je nadmerná produkcia kožného mazu a samozrejme, nesprávna starostlivosť o pleť. Ako sme si už však spomínali v úvode, príčinou vzniku akné môžu byť aj hormóny. To sa prejavuje najčastejšie v puberte a práve v tomto období by sa mal problém podchytiť čím skôr. Rozbúrené hormóny sa však netýkajú len detí v puberte.

Akné môže vzniknúť aj u žien v tehotenstve, v období menopauzy alebo počas menštruácie. Pri nadmernej produkcii kožného mazu sa postupne upchávajú póry na pokožke, pričom môže vzniknúť zápal. Takýmto spôsobom sa prejavuje akné. Okrem iného, pri zlej životospráve, nadmernom strese a pri používaní nevhodných kozmetických prípravkov je akné bežnou záležitosťou.

Prejavy akné

Problém ako je akné vzniká najčastejšie na tvári ale tiež aj na chrbte či dekolte. V prípade, že sa mazová žľaza uzavrie, môže dôjsť k tvorbe čiernych alebo bielych bodiek, či dokonca postupne vznikajú pupence. Čierne bodky sú malé plochy tmavej farby, ktoré sa tvoria pri uzavretí mazovej žľazy.

Biele bodky sú jedným z typov pupencov. Známe sú predovšetkým bielou hlavičkou, ktorá vzniká na povrchu lézie. Pupence sú vyplnené hnisom, sú začervenané, bolestivé a je tu prítomný aj zápal.

Správna starostlivosť o akné

Správna starostlivosť nie je vždy zárukou toho, že akné jednoducho zmizne. V niektorých prípadoch je toto ochorenie dané geneticky. Môžete však zmierniť jeho prejavy. Základom je vyčistená pleť. To znamená, že by ste si mali čistiť pleť vhodnými prípravkami minimálne každé ráno a večer. V období leta je však potrebné zvýšiť pozornosť starostlivosti o pleť.

Je tu totiž prítomná zvýšená produkcia kožného mazu, ktorá je spôsobená vplyvom vysokých teplôt. Práve to je dôvodom, prečo by ste si mali čistiť pleť častejšie. Okrem iného, nikdy nezabúdajte na odlíčenie! To je mimoriadne dôležité, pretože v opačnom prípade by mohlo dôjsť k rýchlejšiemu upchávaniu pórov a vzniku akné. Vždy tak choďte spať s čistou a odlíčenou pleťou a akné sa tak budete oblúkom vyhýbať.

Larens kozmetika ako ideálna voľba

Larens produkty sú skvelou alternatívou pre starostlivosť o pleť rôzneho typu. Samozrejme, podporujú liečbu akné, čo je obrovskou výhodou. V nasledujúcich riadkoch si preto predstavíme jednotlivé kozmeceutiká, ktoré napomáhajú v boji proti tomuto nepríjemnému kožnému problému.

Produkty na čistenie tváre

Na čistenie tváre sa z rady Larens kozmeceutík odporúča používať Larens Dermo Wash Face & Body. Jedná sa o vysoko kvalitný produkt, ktorý napomáha pri liečbe akné. Okrem iného, prináša aj množstvo iných výhod, ako napríklad to, že dôkladne hydratuje a regeneruje pokožku, je hypoalergický a zmierňuje podráždenia. Larens Dermo Wash Face & Body obsahuje komplex prírodných peptidov, minerálnych látok a vitamínov, ktorých účinky ešte viac znásobujú kvalitu tohto produktu.

Ďalším produktom, ktorý je vhodný na čistenie pleti je Larens Micellar Lotion. Tento jedinečný produkt obsahuje špeciálne látky, ktoré pri styku s kožou viažu nečistoty a nadmerné množstvo kožného mazu, a tým ich odstraňujú. Larens Micellar Lotion je tak skvelou voľbou pri liečbe akné a zároveň zmierňuje prejavy tohto problému.

Starostlivosť o očné okolie

Samozrejme, nikdy netreba zabúdať na starostlivosť o očné okolie. To je mimoriadne dôležité, keďže nedokonalosti môžu vzniknúť aj v tejto oblasti. Larens Syn Ake Eye & More je produkt určený na ošetrenie očného okolia, ako aj mimických vrások. Má vysoko prospešné účinky, vďaka čomu zlepšuje cirkuláciu pokožky a vyhladzuje vrásky. Pleti dodáva potrebné živiny a jeho aplikácia je skutočne jednoduchá.

Jedinečné pleťové krémy

Larens kozmeceutiká ponúkajú skutočne širokú škálu účinných produktov. Larens Lifting Face Cream spevňuje, zdvíha kontúry tváre a zároveň pleť hydratuje. Tento jedinečný produkt je vhodný aj pre starostlivosť o zrelú pleť, pričom má intenzívny liftingový účinok.

Larens Hydrobalance Face Cream obsahuje výlučne prírodné látky, ktoré zintenzívňujú účinky celého produktu. Jedná sa o pleťový krém, ktorý hĺbkovo hydratuje pokožku, je antibakteriálny a taktiež je ideálnou voľbou pre obnovu pleti.

Extra starostlivosť o pleť

Larens Dermo Serum je produkt určený na starostlivosť o všetky typy pleti. Dôkladne pokožku regeneruje, hydratuje a zmierňuje vzniknuté podráždenia. Obsahuje komplex aktívnych látok, ktoré výrazne napomáhajú pri mnohých kožných problémoch. Okrem iného, Larens Dermo Serum pokožku upokojuje a zabraňuje jej predčasnému starnutiu.

Larens Biopeptide Serum Spray je multifunkčné kozmeceutikum, ktoré je určené na starostlivosť o všetky typy pleti. Tento jedinečný prípravok je možné používať každý deň. Zároveň pleť hydratuje, dodáva jej potrebné živiny a taktiež hojí drobné ranky.

Larens Silver Face Gel je skvelou alternatívou pre podporu liečby akné. Hlavnou zložkou tohto produktu je koloidné striebro, ktoré pôsobí antibakteriálne a protizápalovo. Práve to napomáha redukovať akné a rýchlejšie sa hoja akékoľvek podráždenia na koži. Okrem iného, Larens Silver Face Gel pleť vyživuje a spevňuje, vďaka kolagénu, ktorý je taktiež obsiahnutý v tomto výnimočnom produkte.

Larens Enzymatic Peeling jemne ale zároveň účinne zlupuje odumretú pokožku, a to bez akéhokoľvek podráždenia. Pri pravidelnom používaní bude vaša pokožka lepšie prekrvená, hydratovaná a dokonale vyživená. Larens Enzymatic Peeling je skvelou alternatívou pre zlepšenie a vyrovnanie farebného tónu pleti a taktiež má protizápalové a upokojujúce účinky.

Akné – boj na dlhé trate

Dôležité je, aby ste si uvedomili, že akné je jednoducho boj na dlhé trate. Počas tejto cesty budete potrebovať dostatok trpezlivosti, pretože akné nezmizne zo dňa na deň. Doprajte si zaslúžený odpočinok a relax. Používajte vhodné kozmetické prípravky a taktiež si udržujte zdravý životný štýl. Nezabúdajte na pravidelný pitný režim, ktorý napomôže nielen stavu vašej pokožky, no zlepší aj funkciu celého vášho organizmu. Samozrejme, môžete sa obrátiť aj na špecialistu, ktorý vám bude vedieť poradiť najlepšie!