Larens produkty vhodné pre mastnú a problematickú pleť.

To, že aj mastná pleť môže byť krásna nie je výmysel. Je to skutočnosť, ktorá sa dá dosiahnuť najmä správnou starostlivosťou o pokožku. To, samozrejme, zahŕňa aj používanie vhodných kozmeceutík, ktoré sú určené na aplikáciu pre mastnú a problematickú pleť. Základným pravidlom je, aby ste vedeli, aký typ pleti máte. Rozlišujeme niekoľko druhov, a to normálnu, mastnú, zmiešanú, suchú a citlivú pleť. Každý typ je niečím špecifický a charakterizovaný.

Aká je mastná problematická pleť?

Mastná problematická pleť je špecifická najmä svojou vysokou produkciou mazu. Vo všeobecnosti má odlišné príčiny. Prebytok kožného mazu sa prejavuje lesklým a mastným povrchom pleti. Neverili by ste, ale problematická pleť má aj svoje výhody. Jednou z nich je menší výskyt vrások. Je to tak preto, lebo kožný maz má pozitívny vplyv na hydratáciu kože.

Vznik nedokonalostí

Mastná pleť je charakterizovaná rozšírenými pórmi. Z tohto dôvodu sa rýchlejšie upchajú nečistotami z okolia. Postupne vznikajú vyrážky, ktoré môžu mať aj zápalovú podobu. Mastná problematická pleť sa najčastejšie vyznačuje problémom, akým je akné.

T – zóna ako najviac postihnutá oblasť

Za T – zónu pokladáme čelo, nos a bradu. Je to oblasť tváre, ktorá je nedokonalosťami najviac postihnutá. Tie vznikajú najmä v období puberty, čo majú za príčinu hormonálne výkyvy. Nedokonalosti pleti môžu byť spôsobené aj stresom a nesprávnou životosprávou.

Akné – najväčší problém?

Vzhľadom na nadmernú produkciu kožného mazu sa póry ľahko upchávajú. To má za následok blokáciu vývodov žliaz. Z tohto dôvodu vznikajú čierne bodky, vriedky a napokon akné. Ide o problém, ktorým trpia najmä dospievajúci. Najčastejšie sa akné objavuje na tvári, ramenách a chrbte.

Najväčším problémom mastnej pleti je však seboroický ekzém. Tento stav vzniká pri kvasinkách, ktoré sa živia mazom. Neskôr spôsobujú nepríjemné zápaly, ktoré môžu svrbieť a páliť.

Ktoré Larens kozmeceutiká sú odporúčané?

Larens kozmeceutiká sú vytvorené na podporu liečby mastnej problematickej pleti. Vďaka týmto prípravkom navrátite pokožke zdravie a dokonalý vzhľad. Samozrejme, základom je, aby ste pri tejto pleti používali produkty, ktoré sú určené najmä pre ňu.

Dermo wash – komplex prírodných peptidov

Dermo wash je tekutý prípravok, ktorý obsahuje komplex prírodných peptidov rybieho kolagénu a ektoín. Je určený na čistenie tváre a tela, a to sa týka aj mastnej problematickej pleti. Dermo wash prináša množstvo priaznivých účinkov. Medzi ktoré patrí dokonalá hydratácia, zmiernenie podráždenia a začervenania kože, a tiež regenerácia.

Jemná micelárna voda

Medzi Larens produkty, ktoré sú určené na problematickú pleť patrí aj micelárna voda. Je určená na čistenie tváre a odličovanie očí. Ide o mimoriadne účinný a jemný prípravok. Nedráždi oči a odstraňuje aj vodeodolnú maskaru. Micelárna voda obsahuje okrem iného aj koloidné striebro. To pôsobí na pleť antibakteriálne a protizápalovo.

Larens enzymatický peeling

Enzymatický peeling je založený na báze troch rastlinných enzýmov. Ide o vysoko koncentrované zložky, ktoré sú k pokožke šetrné. Účinne zlupujú odumretú kožu, a to bez akéhokoľvek trenia a podráždenia. Enzymatický peeling zlepšuje prekrvenie pokožky, vyrovnáva farebný tón pleti a hydratuje. Pri mastnej problematickej pleti sa odporúča tento prípravok používať dvakrát do týždňa.

Peptidové sérum

Bio peptid sprej je určený na starostlivosť o tvár, telo a vlasy. Je to multifunkčné kozmeceutikum, ktoré dôkladne regeneruje a vyživuje pokožku. Bio peptid sprej obsahuje unikátne zloženie. Je založený na patentovanom komplexe biopeptidov. Toto výnimočné sérum posilňuje prenikanie aktívnych látok do hĺbky buniek. To znamená, že regenerácia, vyživenie a ochrana začína od základov.

Larens Dermo sérum

Larens Dermo sérum je prípravok, ktorý je ideálny pre ošetrenie problematickej pleti. Prináša ochranný a regeneračný účinok. Dermo sérum priaznivo pôsobí na problematickú pleť. Zmierňuje podráždenie, začervenanie a svrbenie. Aplikácia spočíva v nastriekaní prípravku na tvár, krk a dekolt zo vzdialenosti 20 – 30 centimetrov. Okrem iného, Dermo sérum môžete aplikovať kedykoľvek počas dňa.

Larens Silver Face Gel

Silver gel zaručuje špeciálnu starostlivosť o aknóznu a problematickú pleť. Priaznivo pôsobí na začervenanie, akné, zápal a ťažko hojace sa rany. Má intenzívne antibakteriálne a protizápalové účinky. Vďaka unikátnemu zloženiu Silver gel posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pleti. Podporuje regeneráciu a výživu pokožky.

Ultrahydratčný krém

Hydro balanc krém je určený pre všetky typy pleti. Výnimkou nie je ani mastná problematická. Zaručuje hĺbkové vyživenie a hydratáciu pokožky. Hydro balanc krém hneď po nanesení vyhladí pokožku a zanecháva príjemný, nemastný film. Dokonca, pri dlhodobom používaní sa pleť stáva pružná, hladká a získava si žiarivý vzhľad. Jedná sa o revolučnú receptúru, ktorá je založená na báze prírodných látok.

Správna starostlivosť pre mastnú pleť

Dôležité je udržovať mastnú pleť v čistote. To platí najmä pre najviac postihnutú oblasť ako je T – zóna. Mali by ste predchádzať ďalšiemu upchávaniu pórov. Tak, aby nevznikali akékoľvek nedokonalosti.

Čistenie pleti

Čistenie pleti by ste mali praktizovať každé ráno a večer. Je to dôležité aj pri mastnej problematickej pleti, kedy sa nečistoty zachytávajú vo zvýšenej miere. Používajte prípravky bez alkoholu. Taktiež mastnej pleti neprospievajú vysušujúce produkty. Tie by mohli spôsobiť vyššiu produkciu kožného mazu, čo by viedlo k vzniku pupienkov.

Nezabúdajte na tonizovanie

Po odlíčení by ste mali pleť dočisťovať micelárnou vodou, ktorá sa nanesie na vatový tampón. Pri čistení pleti pomôže taktiež toner, ktorý je pre mastnú pokožku veľmi dôležitý. Odstraňuje prebytočnú mastnotu a pleti dodá sviežosť.

Sérum ako denná rutina

Sérum by ste mali zaradiť do vašej dennej rutiny. Okrem čistenia a riešenia problematickej pleti vám taktiež pomôže s redukciou vrások. Sérum tiež slúži na hydratáciu, ktorá je potrebná najmä pre mastnú pleť.

Používajte masky

Pre lepšiu starostlivosť o mastnú problematickú pleť odporúčame používať masky. Tie by sa pri tomto type pokožky mali aplikovať aspoň dvakrát do týždňa. Čistiaca maska slúži na hĺbkové prečistenie pórov. To je pri mastnej pleti veľmi dôležité z hľadiska upchávania pórov. Tiež by ste však mali používať hydratačnú masku, ktorá dokonale hydratuje vašu pokožku až do jej základných štruktúr.

Zapamätajte si

Medzi najdôležitejšie zásady pri problematike mastnej pleti nezabúdajte na pravidelné čistenie. Taktiež by ste mali udržiavať prirodzenú tvorbu mazu pod kontrolou. Dôležité však je, aby ste používali produkty, ktoré sú určené pre mastnú pleť.