Našich 5 tipov, ako sa starať o pokožku počas prichádzajúcej jari.

Jar prichádza s novou energiou a prebúdzajúcou sa prírodou. S príchodom teplejších dní sa mení nielen náš šatník ale aj potreby našej pokožky. Po dlhej zime môže byť pokožka suchá a potrebuje obnovu a hydratáciu. V tomto článku sa zameriavame na 5 tipov, ako sa starať o pleť a pokožku počas jari, aby sme ju prebudili zo zimného spánku.

1. Revitalizácia pokožky - peeling a hydratácia

Začnime s oživením pokožky. Pravidelný peeling pomôže odstrániť odumreté kožné bunky, zlepší prekrvenie, pokožka sa zjemní a pripraví na ďalšie ošetrenie. Po peelingu je dôležité pokožku hydratovať pomocou telového mlieka, masla alebo výživným zábalom. 

Ideálnym peelingom v tomto období je napríklad Coffee Scrub a potrebnú hydratáciu vám dodá Perfect Body Cream.

2. Ochrana pred slnkom

Nezabúdajte na ochranu pred prvými jarnými lúčmi, ktoré môžu byť zradnejšie, než si myslíme. Aj keď slnko ešte nemá letnú silu, nebezpečenstvo poškodenia pokožky a vzniku pigmentových škvŕn je stále vysoké. Pre pobyt v meste postačí ochranný faktor SPF 20 až 30, pri výletoch do prírody alebo v horách je vhodné zvoliť vyšší ochranný faktor.

3. Prispôsobenie starostlivosti o pleť

S príchodom jari je čas zmeniť rutinu starostlivosti o pleť. Zimná starostlivosť zameraná na výživu a ochranu by mala ustúpiť ľahším prípravkom, ktoré pleť rozžiaria, posilnia jej prirodzené obranné funkcie a pripravia ju na slnečné lúče. Nezabudnite, že návšteva kozmetického salónu môže byť ideálnym štartom do novej sezóny, keďže profesionálna starostlivosť dokáže presne identifikovať a riešiť potreby vašej pleti.

4. Jarný jedálniček pre zdravú pleť

Stravovacie návyky majú priamy vplyv na stav našej pleti. S teplejším počasím prirodzene siahame viac po zelenine a ovocí, ktoré sú plné vitamínov, minerálov a antioxidantov. Tieto "vitamínové bomby" podporujú zdravie pleti a celého tela. Začiatok jari je tiež vhodný čas na detoxikáciu organizmu, ktorá pomôže odstrániť nahromadené toxíny a nastartovať telo do novej sezóny.

5. Vychutnajte si jar

Doprajte si prechádzky v prírode a doplňte vitamín D, ktorého má mnoho ľudí po zime nedostatok. Vitamín D nám pomáha rôznymi spôsobmí. Naša pleť je živšia, žiarivejšia a celkovo sa v našom tele cítime lepšie vďaka prívalu jarnej energie.