Ochrana pokožky: ako starostlivosť o telo ovplyvňuje zdravie kože?

Čo ovplyvňuje vitalitu pokožky? 

O pokožku sa treba starať zvonka ale aj zvnútra. Ak bude naša pokožka dostatočne ochránená pred nepriaznivými vplyvmi akými môžu byť vietor, slnko, teplo a iné, vyhneme sa a predídeme podráždeniu či začervenaniu pokožky.

Pravidelné umývanie tela pomôže odstrániť nečistoty, baktérie a iné radikály, ktoré poškodzujú pokožku či kožnú bariéru. Používajte výživné sprchové gély, ktoré nielen umývajú, ale aj dlhodobo prinášajú vitalitu našej pokožke. Používajme preto jemné a vhodné čistiace prostriedky akými sú napríklad Shower GEL.

Pravidelná hydratácia našej pokožky ju udržuje vitálnu, vlhkú a ochránenú pred suchom. Svieža a hydratovaná pokožka zlepšuje kožnú stenu a hydratuje ju dlhodobo. Používajme krémy, ktoré našu pokožku dlhodobo a hĺbkovo hydratujú. 

Dôležitá je aj ochrana pokožky pred slnkom a slnečným žiarením, ktoré môže poškodzovať pokožku. Zvyšuje sa tak riziko vzniku melanómu a takisto podporuje starnutie pokožky. Ochrana pokožky pomocou ochranného faktoru zabraňuje vzniku pigmentových škvŕn, ktoré prezrádzajú náš vek. Používajte preto na záver starostlivosti o pokožku SPF, ktoré našu pokožku chráni pred slnečným žiarením. 

Strava bohatá na ovocie a zeleninu, či celozrnné potraviny taktiež pomáha udržiavať pokožku sviežu. Doprajte si pravidelný prísun vitamínov a minerálov, ktoré potrebujeme pre správne fungovanie tela. 

Vyhnite sa zvýšenému stresu, ktorý pokožku zase robí mastnejšiu alebo naopak suchšiu. Stres negatívne ovplyvňuje naše telo a myseľ, cvičením, meditáciou, alebo jogou udržiavame naše telo zdravé a naša pokožka je krásne lesklá a vypnutá. 

Najdôležitejším bodom v starostlivosti o pokožku, ale aj o naše telo je prísun dostatočného množstva vody. Pitie vody pomáha udržiavať pokožku hydratovanú, sviežu a pomáha v boji proti vráskam.

Extra storostllivosť o naše telo

Ak máte radi masáže, doprajte si ich pravidelne, aby ste sa cítili príjemne a uvoľnene. Vyskúšajte strarostlivosť o pokožku s masážnym olejom od LARENS, či telovým peelingom. Pokožku treba dlhodobo chrániť a vyživovať, aby zostala krásna a pružná po celý čas. Ochabnutou a matnou pokožkou môžeme prezradiť náš vek, či si ho zbytočne pridať. LARENS kozmeceutiká nás vyživujú hĺbkovo a vďaka peptidom pomáhajú prenikať výživným látkam do najhlbších vrstiev kože.