SPF naše každodenné. Všetko čo potrebuješ vedieť!

Ako aplikovať SPF na tvár počas skin care rutiny

Tvár si pred akoukoľvek aplikáciou produktov vždy dôkladne umyte. Vhodným prípravkom môže byť napríklad micelárna voda, či tonizačná voda. Nezabudnite si tvár dôkladne osušiť s uterákom určeným na tvár. Prestriekajte si tvár Biopeptide Serum sprejom, bude tak pripravená na ďalšie ošetrenie. Teraz prichádza na rad sérum a krém. Na záver celej starostlivosti použite SPF krém. Krém je vhodné počas dňa reaplikovať. Ak máte Make-up obsahujúci SPF neberte to ako dostatočnú ochranu!

Ako sa chrániť s SPF

SPF krémy obsahujú dôležité zložky chránace našu pleť. SPF krémy sa aplikujú zvyčajne na oblasť tváre, uší, krku a dekolktu, teda tie časti, ktoré neustále vystavujeme na slnku. Ak idete k moru, určite si vezmite aj klobúčik, pomôže aby ste sa chránili maximálnym možným spôsobom. 

Pri pobyte na slnku netreba zabúdať na pitný režim a pravidelne do tela dopĺňať tekutiny. Voda je pre našu existenciu dôležitá a takisto je dôležitá aj pre našu pleť. 

Čo znamenajú čísla 10, 20, 30, 50 na SPF krémoch?

UVB lúče prenikajú a vlývajú na našu pokožku. Nielenže ju vysušujú ale aj spôsobujú jej stečovanie. Pleť pôsobí omnoho staršie a unavenejšie, nie je dostatočne hydratovaná a môže pôsobiť spálene. Prenikať UVB lúčom zabraňuje ozónová vrstva, ktorá sa postupom času ničí a pretrháva sa. Čísla na jednotlivýchj produktoch označujú priepustnosť UVB žiarenia na našu pokožku, to znamená, že krém s označením SPF 20 dovolí z 1/20 UVB žiareniu prenikúť na našu pokožku. Pokožka tak bude chránená na približne 95%. 

Ak sa rozhodnete tráviť čas vonku v prírode nezabudnite sa pred tým ako vyrazíte natrieť krémom s dostatošným faktorom SPF, aby ste si mohli byť istá, že je o vašupleť dobre postarané. Krém si zo sebou zbalte všade kam pôjdete, môžete si ho tak kedykoľvek počas dňa reaplikovať. Okrem krémov doprajte vašej pleti hydratáciu a zabezpečte si dostatočný pitný režim.