Starostlivosť o očné okolie

Jemná pokožka okolo očí si zaslúži zvláštnu pozornosť a lásku, keďže je výrazne tenšia ako pokožka na zvyšku tváre. Táto oblasť rýchlo stráca pružnosť a je náchylnejšia k predčasnému starnutiu, čo ešte zdôrazňuje dôležitosť pravidelnej a cielenej starostlivosti. Z toho dôvodu by sa starostlivosť o očné okolie mala stať súčasťou každodennej rutiny čo najskôr, ideálne od 25. roku života, aby sa predišlo prehlbovaniu vrások a vzniku kruhov či vačkov pod očami.

Prvým a veľmi dôležitým krokom v starostlivosti o očné okolie je správne odličovanie. Odličovacie mliečko LARENS REPAIR+ MILK poskytuje aktívnu reparačno-čistiacu starostlivosť, ktorá zároveň hydratuje a vyživuje pokožku. Jeho zloženie, obohatené o ryžový olej a lipozomálny kolagén, šetrne odstraňuje nečistoty a silný make-up, zatiaľ čo kokosová voda a kyselina laktobiónová rozjasňujú a vyhladzujú pokožku.

DOKONALÉ ČISTENIE PLETI

Pre dokonalé čistenie je tu aj LARENS Micellar Lotion, micelárna voda, ktorá je špeciálne navrhnutá pre očné okolie a tvár. Tento prípravok účinne odstraňuje nečistoty a vodeodolný make-up bez podráždenia očí, pričom pokožku tonizuje a hydratuje. Obsah koloidného striebra pridáva prípravku antibakteriálne a protizápalové vlastnosti.

Okrem dôkladného čistenia je dôležitá aj hydratácia a výživa. Používajte séra a krémy alebo gély na očné okolie, ktoré sú bohaté na peptidy, kolagén, kyselinu hyalurónovú, vitamín C a kofeín, pomáha predchádzať vzniku vrások. Denné a nočné krémy, ktoré sú prispôsobené potrebám pokožky počas rôznych častí dňa, môžu výrazne zlepšiť jej stav. Kozmetika špeciálne vyvinutá pre potreby očného okolia obsahuje množstvo užitočných zložiek, napríklad peptidy pre lepšiu pevnosť a pružnosť kože.

V sortimente LA PAULA nájdete napríklad Neuropeptide Serum Eye & More, luxusné krémové sérum na očné okolie a mimické vrásky, a Neuropeptide Gel Eye & More, sérum s intenzívnym účinkom proti vráskam a opuchom. Tieto produkty poskytujú vysokú úroveň hydratácie a viditeľne zlepšujú vzhľad pokožky okolo očí.

Doprajte si masáž očného okolia. Ak vás omrzí krémy vklepávať, zapracujte ich prostredníctvom masáže očného okolia a aplikujte rovno väčšie množstvo. Mikromasáž by mala prebiehať najlepšie prostredníctvom prstov, ľahkými kruhovými pohybmi, smerom od vnútorného kútika pozdĺž spodného viečka až k vonkajšiemu kútiku oka. Opakujte aspoň dve-tri minúty.

MASÁŽNE POMOCKY

Na pomoc si môžete vziať aj špeciálne masážne valčeky na očné okolie (kovové alebo z prírodných kameňov), obľúbenú masážnu pomôcku gua sha, ale aj prístroje určené priamo na masáž očného okolia. Okrem hlbšieho a dôkladnejšieho zapracovania kozmetických produktov tak rozprúdite lymfu, čím minimalizujete opuchy očného okolia a kruhy pod očami.

V neposlednom rade je dôležité zdôrazniť, že vrásky okolo očí môžu byť tiež spôsobené slabším zrakom pri zaostrovaní. Preto by sa návšteva očného lekára a nosenie prípadných okuliarov nemali odkladať.

Starostlivosť o očné okolie vyžaduje komplexný prístup, ktorý zahŕňa nielen používanie kvalitných kozmetických prípravkov, ale aj zdravý životný štýl a včasnú starostlivosť o zrak. Produkty určené priamo na očné okolie ponúkajú ideálne riešenie pre každodennú starostlivosť o túto citlivú oblasť, zatiaľ čo včasná návšteva očného lekára zabezpečí, že vaše oči aj pokožka okolo nich zostanú zdravé a mladistvé.