Starostlivosť o pokožku rúk s Larens produktami!

Aj napriek tomu, že si to veľa ľudí neuvedomuje, ruky o nás dokážu prezradiť viac, ako by sme chceli. Predovšetkým poukazujú na vek človeka. Neupravené nechty tiež veľmi ľahko pokazia celý dojem.

Za najcitlivejšiu sa považuje pokožka na chrbte rúk. Je veľmi tenká a obsahuje len malé množstvo tukového tkaniva. Naopak, dlane majú viac spojivového tkaniva a tuku, ale nenachádzajú sa na nich mazové žľazy ani chĺpky. Práve z tohto dôvodu horšie absorbujú akúkoľvek vlhkosť.

Správna starostlivosť

Dokonalo hebké a zdravo vyzerajúce ruky docielite najmä správnou starostlivosťou. Dôležitou zložkou je hygiena, výživa, hydratácia a ochrana. Ak by ste sa o svoje ruky nijakým spôsobom nestarali, môžu vám vzniknúť rôzne zdravotné a neestetické komplikácie.

Čo spôsobuje suché ruky?

Koža začína prirodzene starnúť už od 25. roka života, kedy sa znižuje schopnosť regenerácie buniek. Suché ruky sú však aj príznakom nedostatočnej hydratácie. Svoju úlohu pri vzniku suchých rúk zohráva aj niekoľko ďalších faktorov.

Patrí tu napríklad prechod zo zimy do tepla a naopak, dlhodobé zdržiavanie sa v klimatizovaných priestoroch, časté umývanie rúk mydlom, nedostatok živín a nadmerné slnenie.

Dôležitá je hydratácia

Ruky, nechty a celkový vzhľad vypovedajú nielen o našom zdravotnom stave, ale aj o sociálnom statuse, veku a starostlivosti. Pre ruky je najdôležitejšia hydratácia pomocou vhodných krémov.

Pred ich použitím by ste sa mali uistiť, čo je dôvodom vašich vysušených rúk. V opačnom prípade by ste nemuseli zvoliť správny produkt a vaše ruky by sa tak ešte viac poškodili. Hydratácia je však vhodná aj ako preventívna starostlivosť. Taktiež slúži ako prevencia proti predčasnému starnutiu pokožky a vzniku vrások.

Nezabúdajte na vhodnú hygienu

Ruky sú častým zdrojom vzniku infekcie. Počas celého dňa sa dostávajú do kontaktu s baktériami rôzneho druhu, a pri nedostatočnej hygiene je veľké riziko nákazy. Práve z tohto dôvodu by ste si nemali zabúdať pravidelne čistiť ruky, a to správnou technikou umývania, kedy odstránite nečistoty z každej oblasti.

Nezabúdajte na používanie čistého uteráka, čo je, takpovediac, nevyhnutnosť. Taktiež je dôležité, aby ste pri umývaní nemali na rukách žiadne prstene. Ruky si umývajte pod vlažnou vodou, nie horúcou. Taktiež ich je dôležité ich umývať vždy keď prídete domov, pri manipulácii s potravinami, pred jedlom alebo po výmene plienok.

Larens produkty pre zdravú pokožku rúk

Dôležitou časťou správnej starostlivosti o pokožku rúk je používanie vhodných prípravkov. Larens produkty prinášajú široké spektrum kozmeceutík, ktoré sú určené pre akýkoľvek typ pokožky. Prinášame vám opis dvoch najpoužívanejších produktov z rady Larens pre zdravo vyzerajúce ruky.

Nails & More Repair Mask

Regeneračná a reparačná maska na nechty a nechtové kožitčky Nail & More Repair Mask je skutočne jedinečná. Vďaka prítomnosti bioaktívnych peptidov a aminokyselín regeneruje, vyhladzuje a posilňuje nechtovú platničku a pokožku v okolí nechtov. Okrem iného, tento prípravok je vhodný ako reparačná kúra po manikúre.

Použitie Nails & More Repair Mask je jednoduché. Naneste vrstvu prípravku na nechty a kožtičky, vmasírujte a nechajte vstrebať. Samozrejme, tento postup môžete opakovať a používať podľa potreby.

Rich Cream Hands & Feet

Rich Cream Hands & Feet je založený na receptúre aktívnych látok. Práve tie regenerujú a prinášajú veľkú únavu pre suchú, drsnú a popraskanú pokožku. Prípravok je vhodný pre starostlivosť o pokožku rúk a nôh. Rich Cream Hands & Feet dodáva pokožke jemnosť a hebkosť. Zmierňuje podráždenia a vzniknuté začervenania.

Naneste malé množstvo krému na suchú a vyčistenú pokožku rúk a nôh a dôkladne vmasírujte. Výhodou je, že krém sa okamžite vstrebáva a tak sa máte možnosť vrátiť k bežným činnostiam. Prípravok môžete používať bez obmedzenia, tak často, ako potrebujete.

Ako sa správne starať o nechty?

Krásne a zdravé ruky znamená mať aj upravené nechty. Tie o nás mnoho vypovedajú a mali by sme im venovať väčšiu pozornosť. Stav vašich nechtov prezrádza aj celkový stav organizmu. Nedostatok vitamínov sa prejavuje ich štiepením, lámaním, a tiež zožltnutím.

Trendy v lakovaní

Z roka na rok sa trendy v lakovaní menia. Čo sa týka súčasnej doby, in ostáva napríklad lakovanie každého nechtu inou farbou. Jednoznačne tak vyniknete a na svojich rukách vytvoríte dokonalé ombré.

Väčšina žien preferuje lakovanie v štýle minimalizmu. Každá žena je iná a v tomto type vie dokonale prejaviť kúsok zo seba. Aj napriek tomu, že lak nechty chráni pred vonkajšími vplyvmi, je potrebné ich z času na čas nechať dýchať. Vyvarujte sa tak častému lakovaniu.

Starostlivosť je prvoradá

Základom starostlivosti je hydratácia nechtov. Tá zabráni ich štiepeniu a zachytávaniu či vysušovaniu kožtičky. Dôležité je, aby ste nechtovú kožtičku nikdy nestrihali, ale zatláčali. Dbajte na vyváženú a pestrú stravu s vysokým obsahom minerálov a vitamínov. Používajte ochranné rukavice, predovšetkým pri manipulovaní s čistiacimi prostriedkami, pri upratovaní, a tiež počas umývania riadov.

Čo sa týka správnej manikúry, najlepšie pilníky na použitie sú sklenené. Pri pilovaní dodržujte vždy jeden smer a nikdy nevykonávajte túto činnosť tesne po kúpeli. Nechty sú v tomto čase mäkké a náchylnejšie na lámanie.

Prevencia starnutia pokožky rúk

Základom prevencie starnutia rúk je dodržiavanie pitného režimu. Dostatok tekutín vo vašom organizme priaznivo vplýva aj na pokožku z jej vnútra. Okrem iného, pitný režim je dôležitý pre celkové fungovanie vášho tela.

Prevencia starnutia pokožky tiež zahŕňa dostatočnú hydratáciu. Používajte nami odporúčané krémy predovšetkým v zimnom období a po každom umytí rúk, kedy dochádza k ich vysušovaniu. V prípade, že manipulujete s čistiacimi a chemickými prípravkami, používajte ochranné rukavice.

Dbajte na správny výber kozmetických prípravkov. V žiadnom prípade nepoužívajte produkty s obsahom alkoholu, a parfumácie. Tak, ako sme si už spomínali, ruky si umývajte vlažnou vodou. Príliš studená alebo, naopak, horúca voda ruky poškodzuje.

Starostlivosť o ruky v zime a v lete

Mrazivé, veterné a sychravé počasie rukám vôbec neprospieva. Tak, ako je vyššie uvedené, vplyvom mrazivého počasia dochádza k nadmernému vysušovaniu rúk. Taktiež sa častejšie vyskytuje začervenie, popraskanie a bolestivé zádery. V zime tak naše ruky potrebujú väčšie množstvo hydratácie a výživy.

V lete sú ruky neustále vystavované priamemu slnečnému žiareniu. Z tohto dôvodu je potrebné používať kozmetické prípravky s ochranným faktorom. Ich používaním predchádzate tiež vzniku neestetických pigmentových škvŕn.