Tipy pre mužov – odporúčané produkty a správna starostlivosť o pleť!

Už dávno tu nie sú časy, kedy sa muži o svoju pleť nestarali. Maximálne raz do dňa si ju umyli, a to bola celá starostlivosť. V dnešnej modernej dobe muž vie, akú dôležitú rolu zohráva kvalita pleti. Práve z tohto dôvodu sa o seba viac stará a dbá o svoj zovňajšok.

Charakteristika mužskej pleti

Ako sme si už v úvode spomínali, mužská pleť je výrazne hrubšia. To znamená, že je aj odolnejšia voči nepriaznivým vonkajším vplyvom. Aj napriek tomu sa však muži často stretávajú s problémom, akým je problematická pleť. To zapríčiňuje zvýšená produkcia kožného mazu, kvôli čomu vznikajú nedokonalosti.

Starnutie pokožky

Vo všeobecnosti platí, že pokožka u mužov starne výrazne pomalšie. Prvé vrásky sa však môžu objaviť vo veku 35 rokov. Postupom času mužská pokožka začína ochabovať, stráca pružnosť a schopnosť udržať si v sebe vodu.

Vyššia produkcia kožného mazu

Mužská pleť je známa aj zvýšenou produkciou kožného mazu. Pokožka sa leskne, je mastnejšia a vznikajú nepríjemné pupienky. Muži to častokrát riešia požičaním si krému od svojej polovičky. To však nie je správne riešenie. Krémy pre ženy sú vyvinuté na mastnejšej báze. Muži tak svoju pokožku zbytočne zaťažujú. Pre nich sú vhodné krémy, ktoré sú nemastné a ľahšie sa vstrebávajú.

Larens produkty určené pre mužskú pleť

Kozmeceutiká Larens sú známe najmä svojím jedinečným zložením. Sú vyvinuté na báze prírodných peptidov, ktoré zaručujú výnimočné účinky pre pokožku.

Ktoré Larens produkty pre pánov sú odporúčané?

Larens Revital Men Face Cream Gel

Revital Men Face Cream Gel je intenzívny a vysoko regenerujúci krém pre mužskú pleť. Je určený na starostlivosť o náročnú pokožku. Dokonca, zaručuje komplexnú regeneráciu a stimuláciu buniek kože. Okrem iného, účinne vyhladzuje a redukuje vzniknuté vrásky.

Ako sme si už spomínali, mužská pokožka je neustále vystavovaná podráždeniu. Je to predovšetkým z dôvodu holenia, čo je u pánov veľmi časté. Revital Men Face Cream Gel zmierňuje podráždenie a začervenanie pokožky. Hĺbkovo ju hydratuje a bojuje proti vysušovaniu.

Revital Men Face Cream Gel obsahuje jedinečný komplex biopeptidov. Ten zaručuje okamžitú hydratáciu, a to aj do tých najhlbších vrstiev kože. Okrem iného, vypĺňa ryhy, nerovnosti a zabraňuje už spomínanému ochabovaniu pokožky. Dokonca, peptidy obsiahnuté v tomto prípravku bojujú proti pigmentovým škvrnám a rozjasňujú farbu pleti.

Prípravok aplikujte podľa potreby na osušenú pleť, a to najmä po každom holení. Pri pravidelnom používaní sa dostavia okúzľujúce výsledky, vďaka ktorým bude každý muž vyzerať neodolateľne.

Larens Dermo Wash Face & Body

Dermo Wash je tekutý prípravok, ktorý sa využíva na čistenie tváre a tela. Obsahuje jedinečný komplex prírodných peptidov rybieho kolagénu v kombinácii s ektoínom. Prípravok obsahuje bezpečné a prírodné látky.

Okrem iného, Dermo Wash prináša okúzľujúce účinky, a to najmä hypoalergické, seboregulačné a zvlhčujúce. Zmierňuje podráždenie a začervenanie pokožky. Dokonca, chráni bunky pred škodlivými vonkajšími faktormi.

Aplikácia prípravku je skutočne jednoduchá. Spočíva v nanesení malého množstva na navlhčenú pokožku tváre a tela. Prípravok jemne vmasírujte a opláchnite vlažnou vodou. Je vhodný najmä pre problematickú mužskú pleť.

Larens Silver Face Gel

Častý problém u mužov je problematická pleť. Silver Face Gel sa využíva pri liečbe akné, zápalov a drobných rán. Ide o multifunkčné kozmeceutikum, ktorého účinky sa prejavia aj v tých najhlbších vrstvách kože.

Vďaka unikátnemu zloženiu Silver Face Gel zmierňuje podráždenie, zabraňuje ochabovaniu pokožky a zabezpečuje jej regeneráciu. Okrem iného, sa prípravok vyznačuje okamžitým efektom, a tak je vhodný nielen pre mladú, ale aj zrelú problematickú pleť.

Aplikujte prípravok na pokožku tváre, krku a dekoltu. Jemne ho vklepte bruškami prstov a po uplynutí 5 – 10 minút by ste mali pocítiť jemné napnutie. Následne použite vhodný krém, ako napríklad spomínaný Larens Revital Men Face Cream Gel.

Starostlivosť o mužskú pleť – ako na to?

Prvá vec, ktorú si ostatní všimnú je tvár človeka. Z tohto dôvodu by ste nemali zanedbávať každodennú starostlivosť o vašu pokožku. Tá má veľký vplyv na celý zovňajšok. Ak chcete vyzerať neodolateľne a so svojou pleťou zažiariť kdekoľvek, máme pre vás niekoľko tipov!

Dôležité je čistenie

Čistenie pleti je základom každodennej starostlivosti. Počas celého dňa sa na tvári usadzuje množstvo nečistôt. Z tohto dôvodu sa upchávajú rozšírené póry, čo má za následok tvorbu nedokonalostí. Okrem iného sa takáto pleť viac leskne, a to vyzerá odpudivo. Najlepšou možnosťou je použiť prípravok, ktorý odstráni nečistoty a zanechá pleť hydratovanú a sviežu.

Kozmetika určená pre mužov

Tak, ako sme si už spomínali, ženská kozmetika mužskú pleť len zbytočne zaťažuje. Práve preto by ste mali používať kozmetické prípravky určené pre mužov. Ich obsah je prispôsobený mužskej pokožke.

Okrem iného sú tieto prípravky vyvinuté tak, aby zmierňovali podráždenie po holení a zabraňovali vzniku zápalov. Kozmetické prípravky by mali spĺňať potreby mužov. Vyhýbajte sa však produktom s obsahom alkoholu. To by mohlo zbytočne dráždiť pokožku a zvyšovať produkciu kožného mazu.

Pozor na očné okolie

Pri používaní kozmetických prípravkov by ste sa mali vyhýbať očnému okoliu. Je to predovšetkým z dôvodu možného podráždenia očných slizníc a ich začervenania. Starostlivosť o očné okolie by ste však nemali zanedbávať. Ide o oblasť kde sa najčastejšie vyskytujú vrásky. Pokožka je v okolí očí veľmi jemná a citlivá. Zvoľte si preto špeciálne očné gély, ktoré tiež regulujú tmavé kruhy pod očami.

Nezabúdajte na hydratáciu pier

Starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá tak ako u žien, tak aj u mužov. Najmä v období leta a zimy sú pery vystavované nadmernému vysušovaniu. Z tohto dôvodu vzniká nepríjemné popraskanie. Mali by ste preto používať klasické balzamy na pery, ktoré obsahujú hydratačné a výživné látky. Aplikujte balzam vždy pred odchodom z domu. Tak zaručíte, že vaše pery budú dokonale chránené pred vonkajšími vplyvmi.

Zapamätajte si

Okrem správnej starostlivosti o pleť a používania vhodných prípravkov, je taktiež dôležitá vyvážená strava a dodržiavanie pitného režimu. Uprednostnite väčšie porcie zeleniny, ovocia, strukovín, rýb a zeleného čaju. Tieto potraviny prispievajú k zdravej a sviežej pleti. Samozrejme, dodržiavanie správneho pitného režimu zlepšuje hydratáciu celého organizmu.