Top Larens produkty pre boj proti vráskam - ktoré sa oplatí použiť?

Pleť obsahuje prirodzené látky, ktoré spôsobujú, že pokožka vyzerá sviežo, zdravo a pružne. Starnutím však dochádza k ich výraznej redukcii. Výsledkom sú jemné vrásky, strata pružnosti a objemu.

Prečo vznikajú vrásky?

Postupom času sa pokožka stenčuje a ubúda množstvo podkožného tuku. To spôsobuje celkové ochabnutie pokožky, ktorá stráca pekný vyhladený tvar. Vrásky sú prirodzeným procesom starnutia, ktorý sa prejavuje na pokožke. Vznikajú v dôsledku kombinácie genetických faktorov, vonkajších vplyvov a zmenených hormonálnych hladín.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo vznikajú vrásky, je starnutie pokožky. S vekom sa kožné buňky stávajú menej aktívne a produkujú menej kolagénu a elastínu, čo vedie k strate elasticity a pružnosti pokožky. V dôsledku toho sa objavujú vrásky a jemné linky.

Ďalším dôvodom vzniku vrások je nedostatočná hydratácia pokožky. Pokožka potrebuje dostatočné množstvo vlhkosti, aby zostala mladistvá a pružná. Ak nie je dostatočne hydratovaná, stáva sa suchá a vrásky sa stávajú viditeľnejšími.

Expozícia UV žiareniu je ďalším dôvodom pre vznik vrások. Slnečné žiarenie poškodzuje kožné bunky a spôsobuje ich predčasné starnutie. To môže viesť k vzniku vrások, pigmentových škvŕn a dokonca aj k rakovine kože.

Fajčenie a alkohol sú tiež dôvodmi pre vznik vrások. Fajčenie spôsobuje, že kožné bunky sa stávajú menej aktívne a produkujú menej kolagénu, čo vedie k strate elasticity pokožky. Alkohol môže tiež dehydratovať pokožku a spôsobiť vznik vrások.

Hormonálne zmeny môžu tiež ovplyvniť vznik vrások. Napríklad, počas menopauzy dochádza ku klesajúcemu produkcii estrogénu, čo môže viesť k strate elasticity pokožky a vzniku vrások.

Zmena hladiny hormónov

Pri činiteľoch, ktoré ovplyvňujú vznik vrások nesmieme zabudnúť na hormóny. Pri starnutí pleti sa mení ich hladina. Väčšinou sa to týka starších žien, ktorým sa prirodzene vekom znižuje hormonálna aktivita. Pokožka je tak ochabnutá, menej pevná a pružná. Vrásky v tomto prípade vznikajú najčastejšie v okolí očí, úst a obočia.

Dajte si pozor na zlozvyky

Ďalšou častou príčinou vzniku vrások sú zlozvyky. Medzi tie patrí napríklad fajčenie, stres, alkohol a nesprávna životospráva. Nikotín, ktorý sa nachádza v cigaretách, spôsobuje zúženie ciev kože. Z tohto dôvodu dochádza k tvorbe vrások.

Medzi ďalšie zlozvyky spôsobujúce vrásky patria aj rôzne grimasy, žmúrenie a mračenie. Tieto pohyby tváre sú výsledkom svalovej kontrakcie, kedy sa bunky stáčajú. Kvôli tomu postupne vznikajú vrásky na tvári.

Znečistené životné prostredie

Je vedecky dokázané, že k tvorbe vrások prispieva aj znečistené prostredie. Výsledky výskumov sú dôkazom toho, že ženy z mestského prostredia majú viac vrások a stareckých škvŕn. Práve týmto ženám sa odporúča pravidelná očista tváre pred spánkom. Naopak, ženy na vidieku sú ohrozované nadmerným slnečným žiarením.

Vyvarujte sa slneniu

Opaľovanie by ste mali v tomto prípade obmedziť. Ak sa ho však neviete vzdať, používajte ochranné prípravky. Opaľovanie vedie k strate kolagénu a elastínu. Práve to má za následok zvráskavenie kože. Okrem iného, nadmerné slnenie zvyšuje riziko vzniku rakoviny.

Kategórie vrások podľa vzhľadu

Určite by ste mali vedieť aké vrásky postihli práve vás. Vo všeobecnosti sa delia na 3 základné skupiny.

Hlboké vrásky

Hlboké ryhy  sú najčastejšie spôsobované vplyvom mračenia. V tomto prípade vzniká typická vráska hnevu medzi očami. Hlboké vrásky tiež spôsobuje fajčenie, nechránené slnenie, genetika alebo prirodzené starnutie.

Stredne hlboké vrásky

Vo všeobecnosti táto kategória vrások vzniká najčastejšie v hlbšej vrstve kože. Taktiež je známe, že sú viditeľné najmä pri rozličných mimických pohyboch. Okrem iného, je potrebné povedať, že tento typ vrások ľahko nezakryje ani make–up.

Jemné vrásky

Jemné alebo inak povedané povrchové vrásky vznikajú vo vrchnej vrstve kože. Pri tomto type však nie sú veľmi viditeľné a jednoducho ich zakryjete pomocou make–upu.

Larens produkty proti vráskam

Pre boj proti vráskam by ste mali používať produkty, ktoré sú určené najmä pre tento problém. Kozmetické prípravky z rady Larens vám pomôžu s redukciou vrások a ich vyhladením.

Ktoré z prípravkov by ste mali používať?

Základom je micelárna voda

Jemná micelárna voda slúži na čistenie tváre a očí. Vďaka unikátnemu zloženiu dochádza k výraznému spevneniu pokožky a vyhladeniu vrások. Okrem iného, pokožku hydratuje a regeneruje.

Používajte peeling

Enzymatický peeling je skutočný drahokam. Vďaka pravidelnému používaniu dosiahnete okúzľujúce výsledky. Účinne zlupuje odumretú pokožku, a to bez akéhokoľvek podráždenia. Okrem iného, pleť je vyhladená, osviežená a vyzerá mladšie.

Séra rady Larens

Inovatívne spojenie prírodných peptidov a aminokyselín prináša unikátne Lipocoll sérum. Aktívne látky prenáša do hlbších vrstiev kože vďaka čomu predlžuje celkový účinok prípravku. Okrem iného, prináša efekt okamžitého vyhladenia vrások a citeľného zahustenia štruktúry kože.

Bio renew sérum je prípravok, ktorý obsahuje 100 % prírodných látok. Jeho používanie je tak plne bezpečné, bez akéhokoľvek podráždenia. Má omladzujúci a protivráskový účinok. Hĺbkovo hydratuje pokožku a prinavracia jej sviežosť a pevnosť.

Larens produkty prinášajú výnimočné účinky. Výnimkou nie je ani Gla sérum. Je určený na starostlivosť o zrelú, náročnú a vysušenú pleť. Výrazne posilňuje, spevňuje a vyživuje pokožku. Dokonca, spomaľuje starnutie pleti, vyhladzuje vzniknuté vrásky a redukuje tvorbu nových.

Ktoré spreje sú určené proti vráskam?

Revolučné peptidové sérum – Biopeptide sérum sprej, je určené na starostlivosť o pokožku tela a vlasov. Intenzívne regeneruje a vyživuje pleť. Použitie je skutočne jednoduché. Prípravok nastriekajte zo vzdialenosti 30 – 35 cm a nechajte vstrebať, neoplachujte. Taktiež ho môžete používať pred nanesením make–upu.

Osviežujúci a ultra hydratačný Aqua sprej prinavracia pokožke jej prirodzenú vitalitu. Okrem iného, tento prípravok umožňuje jemné rozptýlenie jemnej hmly s osviežujúcou vôňou. Je určený na každodennú starostlivosť, najmä pre ľudí, ktorí sa často zdržiavajú vo vykurovaných priestoroch.

Odporúčané Larens gély

Regeneračný a vyživujúci Revital shower gel je vhodný pre akýkoľvek typ pleti. Zmierňuje jej podráždenie, upokojuje a zaisťuje prirodzenú hydratáciu. Pokožka je tak svieža a na dotyk príjemne hebká. Okrem iného, gél dôkladne čistí, a to bez poškodenia a podráždenia štruktúr kože.

Pre citlivú a podráždenú pleť je vhodný Face gel. Dokonca, stimuluje obnovu prírodného kolagénu. Vyživuje pleť, zmierňuje podráždenie, a tak redukuje výrazné príznaky starnutia. Taktiež je tento prípravok mimoriadne účinný aj v boji proti akné a iným nedokonalostiam.

Larens exkluzívny krém

Liftingový krém je založený na revolučnej a modernizovanej receptúre. Prípravok obsahuje výlučne prírodné, zvláčňujúce a prídavné látky. Liftingový krém zmenšuje už vzniknuté vrásky a viditeľne ich vyhladzuje. Okrem iného, urýchľuje regeneráciu nových buniek a zaisťuje rýchly a dlhodobý efekt napnutia a spevnenia pokožky.

Pravidelne používajte masky

Z rady Larens produktov vám odporúčame Bio renew Tissue mask. Ide o revolučný prípravok s komplexom rastových faktorov z unikátnej rastlinnej placenty. Maska je na dotyk jemná a príjemná. Zaisťuje obnovu buniek, regeneráciu a hydratáciu pleti. Okrem iného, Bio renew Tissue mask je vyvinutá tak, aby dokonale priliehala ku kontúram tváre.

Čo ešte pomáha v boji proti vráskam?

Boj proti s vráskam je na dlhé trate. Aj keď sa ich už celkom nezbavíte, stále máte možnosť žiť plnohodnotný život. Vďaka správnej starostlivosti a používaniu vhodných prípravkov, vrásky výrazne zredukujete a vyhladíte. Vaša pokožka tak bude na dotyk jemná, svieža a plná objemu.

Dôležitý je pitný režim

Bez tekutín to jednoducho nepôjde. Najlepšia je pitná voda, ak vám však nechutí, použite rôzne citrusy. Pitný režim je dôležitý najmä pre trávenie. To je však základom zdravej, sviežej a pružnej pleti. Piť vodu v správnom čase a množstve je skutočne o zvyku. Koniec koncov nezabúdajte, že to zlepší vaše celkové zdravie.