Účinná starostlivosť o suchú pleť – čo je potrebné dodržať?

V dôsledku nedostatku kožného mazu má suchá pleť málo lipidov. Tie potrebuje najmä na zadržiavanie vlhkosti a správne fungovanie ochrannej bariéry. Je vedecky dokázané, že suchou pleťou trpí výrazne viac žien než mužov.

Prejavy suchej pokožky

Pre suchú pleť sú charakteristické vrásky. Taktiež je náchylnejšia na rýchlejšie starnutie pokožky. Na dotyk pôsobí drsne a miestami sa na nej objavia šupinky alebo škvrny. Okrem iného, častokrát je pleť napnutá. Výrazne reaguje na teplotu a vlhkosť vzduchu. Práve z tohto dôvodu je citlivá nielen v lete, ale aj v zime.

Akým spôsobom môže vzniknúť?

Okolností, prečo vzniká suchá pokožka je viac. Medzi najčastejšiu príčinu patrí starnutie. Pokožka sa prirodzene časom vysušuje, stráca výživu a vznikajú vrásky.

Ako sme už spomínali, suchá pleť je náchylná na zmeny teploty. Z tohto dôvodu vzniká aj pri studenom počasí alebo naopak pri častom opaľovaní.

Pozor na kozmetické prípravky

Nie všetky produkty, ktoré vidíte sú určené na suchú pleť. Výber nevhodných kozmetických prípravkov môže byť príčinou vzniku suchej pleti. Dôvodom sú najmä agresívne mydlá, čistiace prostriedky a chlór. To všetko zapríčiňuje narušenie prirodzenej ochrany pokožky. Vysušovať pleť môžu taktiež kozmetické prípravky s obsahom alkoholu.

Hydratácia ako základ starostlivosti

Je známe, že pre suchú pleť je dôležitá najmä dôkladná hydratácia. Ak by ste túto činnosť zanedbali môže to viesť k čoraz väčšiemu vysušovaniu. Zapamätajte si však, že aj nadmerné sprchovanie a kúpanie spôsobuje suchú pokožku.

Dôležitý je prísun vitamínov

Ak trpíte suchou pokožkou mali by ste viac dbať na pravidelný pitný režim, Okrem iného, dôležitý je prísun potrebných zdravých tukov a vitamínov. Váš jedálniček by mal zahŕňať vyvážené jedlá s vysokým obsahom živín.

Iné príčiny

V neposlednom rade, príčinou vzniku suchej pokožky je aj určitá choroba. Najčastejšie je dôvodom ochorenie obličiek alebo cukrovka. Je to jeden z prejavov danej choroby. Suchú pleť však môže vyvolať fajčenie, a tiež aj dedičnosť.

Stupne suchej pokožky

Suchá pleť pozostáva z troch základných stupňov. Každý z nich je niečím špecifický a charakterizovaný.

1. stupeň: Suchá pokožka

Pri prvom stupni sa vyskytuje nižšia koncentrácia prirodzených hydratačných látok. To znamená, že dochádza k miernemu vysušovaniu základných štruktúr pleti. Znížená schopnosť viazať vodu zapríčiňuje jej hrubnutie a neustále napnutie.

2. stupeň: Mimoriadne suchá pokožka

Mimoriadne suchá pokožka je typická najmä pre starších ľudí. Vyskytuje sa prevažne v oblasti rúk. Špecifická je hlavne pre svoju drsnosť, popraskanie a výskyt šupín.

3. stupeň: Suchá atopická pokožka

Tretí stupeň suchej pokožky je charakteristický pre výskyt atopického ekzému. Ten pri tomto stupni vzniká najčastejšie. Vedie to k olupovaniu, svrbeniu a začervenaniu pokožky.

Ktoré produkty sú vhodné pre suchú pleť?

Kozmeceutiká Larens vám ponúkajú široký výber prípravkov, ktoré sú určené na použitie pre suchú pokožku. Ich receptúra je založená na prírodnej báze. Larens produkty prinášajú okúzľujúce výsledky ako je navrátená zdravá a žiarivá pokožka.

Jemná micelárna voda

Na čistenie tváre a odličovanie očí slúži micelárna voda. Účinne odstraňuje make – up a všetky nečistoty. Je jemná a zaručuje šetrnú starostlivosť o pleť. Súčasne tonizuje a hydratuje pokožku. Suchej pleti tak dodá príjemný svieži pocit.

Regeneračné peptidové sérum

Bio peptide sérum sprej je prípravok určený na starostlivosť o pokožku tváre, celého tela a vlasov. Jeho neoceniteľnosť spočíva v rozmanitosti jeho používania. Dokonca, prináša trojnásobný účinok, a to regeneračný, vyživujúci a ochranný.

Larens vyživujúce gély

Regeneračný a vyživujúci sprchový Revital gel hĺbkovo vyživuje a zaisťuje pokožke primeranú hydratáciu. Face gel je intenzívne liftingové sérum. Je určený na starostlivosť o pleť tváre, krku a dekoltu. Dokonca, zaisťuje protivráskový účinok.

Bio Renew produkty

Hydratačné a liftingové Bio Renew sérum dodáva pokožke stratenú elasticitu, žiarivosť a hydratáciu. Nezabúdajte však na používanie masky. Bio Renew Tissue mask zabezpečuje dôkladnú obnovu buniek, regeneráciu a lifting.

Ktoré sérum je najlepšie?

Medzi odporúčané séra z rady Larens patrí Lipocoll sérumGla sérum. Ide o produkty, ktoré sú určené na starostlivosť o vysušenú pleť. Zabezpečujú dokonalé vyživenie pokožky, jej hydratáciu, regeneráciu a obnovu buniek. Optimálne zlepší vzhľad a kondíciu pleti.

Exkluzívne krémy

Liftingový krém intenzívne zvlhčuje pokožku. Zmenšuje vzniknuté vrásky a viditeľne ich vyhladzuje. Dermo krém zaisťuje vysokú úroveň hydratácie. Okrem iného, výrazne spomaľuje proces starnutia pokožky a upravuje činnosť mazových žliaz.

Každodenná starostlivosť o suchú pleť

Suchá pleť je pre svoju starostlivosť špecifická, tak ako každý iný typ. Práve z tohto dôvodu by ste mali svojej pokožke venovať zvýšenú pozornosť.

Pravidelné čistenie

Čistenie pleti je dôležité, avšak nemali by ste to preháňať. Optimálne je, ak si vyčistíte pokožku dvakrát denne. Používajte jemné, zvlhčujúce prípravky, ktoré nenarušia ochrannú vrstvu. Odporúčame používať najmä Larens krémy. Tie majú najjemnejšie zloženie a sú určené predovšetkým pre suchú pleť.

Pozor na lieky

Niektoré lieky majú určité nepriaznivé účinky, ktoré spôsobujú vysušovanie pleti. Ak máte akékoľvek problémy so suchou pokožkou, poraďte sa ohľadom používania liekov so svojím lekárom. Ten vám povie, či daný liek ovplyvňuje vašu pleť.

Dehydratovaná vs. suchá pokožka

Dehydratovaná a suchá pokožka sa prejavuje takmer rovnako. Rozdielom je odlišná starostlivosť. Ako sme si už spomínali, koža, ktorá je prirodzene suchá, má nedostatok lipidov. Tie sú pre pokožku cenné a chránia ju pred vysúšaním.

Naopak, dehydratovanej pokožke chýba vlhkosť. Samozrejme, dehydratovaná pleť je iba dočasný stav. Vo väčšine prípadov je spôsobený najmä vonkajšími vplyvmi ako je teplo a chlad.

Horúci kúpeľ – áno alebo nie?

Pre suchú pleť platí, že voda ju vysušuje. To však neznamená, že by ste sa mali každodenného sprchovania vzdať. Odporúčame vám vymeniť horúci kúpeľ za kratšie sprchovanie s vlažnou vodou. Horúce kúpele skúste minimálne obmedziť, poprípade si do nich pridať kvapky kúpeľových olejčekov.

Zapamätajte si

Nezabúdajte, že pleť má rada pravidelnú starostlivosť. Pri suchej pokožke ide predovšetkým o tú hydratačnú. V prípade, že chcete vidieť výsledky čo najskôr, nemali by ste vynechať ani jeden deň starostlivosti.

Vyhýbajte sa prípravkom s obsahom alkoholu. Tie zmývajú prirodzený mastný film a pokožka sa viac vysušuje. Odporúčame vám používať kozmetické prípravky určené výlučne pre suchú pleť.