Všetko, čo potrebujete vedieť o Larens!

Kozmeceutiká sú prípravky medzi kozmetikou a liekmi. Obsahujú látky alebo koncentrácie látok, ktoré majú terapeutické účinky. V čom sú Larens kozmeceutiká výnimočné? V prvom rade ide o kolagénovú kozmetiku, ktorá je vhodná ako pre ženy, tak aj pre mužov a deti. Ponúka špeciálnu starostlivosť o tvár, dekolt, telo, vlasy, nechty a ruky.

Zázračná kozmetika

Mnohí považujú Larens produkty sa zázračné, nakoľko majú liečivé účinky na pleť. Za všetko môžu bioaktívne látky, ktoré tieto kozmeceutiká obsahujú. Tie majú schopnosť preniknúť až do hĺbky ľudskej kože a následne liečiť kožné nedostatky. Pomáhajú tiež urýchliť, uľahčiť, a podporiť liečebný proces, čdokonca zmierniť príznaky alebo zabrániť prípadnej recidíve ochorenia. Neobsahujú pritom žiadne ťažké kovy, či chemické zložky. Naopak v zložení nájdeme  kombináciu BIO KOLAGÉNU, BIO PEPTIDOV A NANO VODY.

ZLOŽENIE

RYBÍ KOLAGÉN

Aj keď prívlastok rybí neznie vábne, v kozmeceutickom svete ide o čistý zázrak. Základnou surovinou rybieho kolagénu je rybia koža, ktorá sa získava extrakciou kolagénu za studena patentovanou technológiou, tak všetky látky ostanú v bioaktívnej forme. Práve rybí kolagén má za následok silný regeneračný účinok v produktoch. Rybí kolagén sa získava najčastejšie z lososa atlantického, amura, či tolstolobika.

BIO PEPTIDY

Nosiče aktívnych látok, ktoré sú schopné dostať účinné látky hlboko do kože, preto majú schopnosť liečiť a naprávať kožné nedostatky ako napríklad pigmentové škvrny, akné, vrásky, či zápal.

NUTRIVI VODA

Nutrivi Voda spôsobuje, že všetky potrebné, aktívne látky prenikajú hlboko pod pokožku. Vďaka svojim vlastnostiam ľahšie prenikajú cez steny buniek a tak zaručuje maximálnu hydratáciu. Nutrivi voda nie je obyčajnou vodou, je to hexagonálna voda, ktorá zabezpečuje stopercentnú vstrebateľnosť aktívnych látok. Tvorí základ všetkých kozmeceutických produktov Larens Peptidum. Je vhodná pre všetky typy pleti a dokáže preniknúť aj do poškodenej kožnej bunky. Vie tak intenzívne hydratovať a stimulovať regeneráciu poškodených štruktúr, čím posilňuje prirodzené obranné mechanizmy a zmierňuje podráždenia.

Aký je rozdiel medzi kozmeceutikami a kozmetikou?

Základný rozdiel je v tom, že kozmeceutiká obsahujú aktívne látky, ktoré dokážu ovplyvniť fyziologické procesy v ľudskej koži. Kozmeceutiká sú kombináciou klasickej kozmetiky a farmaceutík. Obsahujú aktívne zložky, ktoré sú obohatené o medicínske účinky. Aj štúdie ukázali, že bioaktívne látky, ktoré sú používané pri výrobe kozmeceutík sú účinnejšie ako tie, ktoré môžeme nájsť v bežnej kozmetike. Na výrobu kozmeceutík sa používajú najnovšie objavy v oblasti biotechnológie a farmakológie. Za ich zložením často krát stojí dlhý výskum a výrobný proces býva často krát chránený patentom.

Čo dokážu kozmeceutiká LARENS?

 • Dokážu zbaviť vašu pleť akné

 • Zbaviť vás pigmentových škvŕn

 • Pomôcť vám s dehydratáciou pleti

 • Pomáhajú pri liečbe atopického ekzému, psoriázie, či lupienky

 • Pomáhajú tiež pri mnohých ďalších problémoch, kde klasická kozmetika nestačí

VZNIK KOCMECEUTÍK LARENS

Za celou revolúciou bez skalpela stojí významný vedec lekárskych vied Andrej Frydrychowski (Prof. Dr hab.). Na svojom konte má viacero ocenení a patentov. Okrem týchto úspechov vypracoval jedinečnú metódu získavania kolagénu, ktorá dokáže plne zachovať jeho štruktúru. Tento zázrak dokázal úplne zmeniť kozmetickú vedu a jej efekty na pokožke.

Pod jeho vedením bola objavená napríklad aj metóda extrakcie, ktorá dokáže získať z koží vybraných druhov rýb celý rad biologicky aktívnych oligopeptidov a polypeptidov. A práve aj kozmeceutiká Larens sú obohatené stovkami prírodnýhc, biologicky aktívnych peptidov. Tie patria hlavne k trom skupinám bielkovín: dekorínu, lumikánu a histonómu. Zväčša ide o malé peptidy (7-29 aminokyselín).

Larens získal množstvo ocenení, ale k najvýznamnejším patrí ocenenie z 55: Medzinárodného veľtrhu objavov nových technológií a produktov BRUSSELS EUREKA 2006. Toto ocenenie sa udeľuje za prelomové objavy v oblasti vedy a to v celosvetovom meradle.

Anti-aging Masters

Filozófia Anti-aging Masters sa zhmotnila v kozmeceutikách Larens a obľúbili si ju ženy po celom svete. Za touto filozófiou stojí množstvo výskumov a výziev, ktoré bolo treba zdolať. Avšak podarilo sa a tak Larens zvláda boj s biologickými hodinami ľavou, zadnou. Dôkazom sú desaťročné výskumy a patenty a v neposlednom rade aj spokojnosť a dôvera našich zákazníčok.

Ach, tie peptidy

Čo to vlastne tie peptidy sú? Ide o organické zlúčeniny, ktoré vzniknú spojením molekúl aminokyselín pomocou peptidovej väzby. Majú blahodarný účinok pre celý organizmus.

Aké prínosy nám prinášajú?

 • Aktívne zložky sa dostanú aj do hlbších vrstiev kože
 • Stimulujú tvorbu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej
 • Majú protizápalový účinok
 • Zmierňujú bolesť a pôsobenie nepriaznivými klimatickými podmienkami
 • Spomaľujú stárnutie
 • Napomáhajú k obnove kolagénu v mnohých orgánoch (nechty, vlasy, pečeň,kĺby..)
 • Zabraňujú vzniku hydoxylových radikálov
 • Zmierňujú mimické vrásky
 • Stimulujú ATP
 • Redukujäú vrásky, nerovnosti aj ochabnutie kože
 • Napomáhajú v boji proti pigmentovým škvrnám
 • Upravujú angiogenézu

Peptidy účinkujú tromi spôsobmi:

signálne – dávajú podnet a stimulujú fibroblasty k tvorbe kolagénu a elastínu

uvoľňujúce – nazývané aj ,,žehlička na vrásky” – uvoľňujú svaly zodpovedné za vznik mimických vrások

transportné – prenášajú aktívne látky obsiahnuté v sérum do hlbokých vrstiev kože, vďaka čomu sa regenerácia, vyživenie a ochrana začína od základov.

NECHAJTE LARENS POSTARAŤ SA O VAŠU PLEŤ

Larens tak ako aj iné značky najlepšie funguje vtedy, ak používate produkty jednej značky. Pordukty sú navrhnuté tak, že spolu spolupracujú a ich správnou kombinácou vedia s Vašou pleťou urobiť skutočné zázraky. Či už je reč o čistení, hydratácií, alebo sérach. Preto ak si kúpite nekvalitný produkt na čistenie pleti, ktorý vám na pleti urobí nepriepustný film, kvalitné sérum, či krém sú už žiaľ zbytočné, nakoľko do pokožky nepreniknú. Larens preto ponúka celý rad produktov a to pre každý typ pleti.

LARENS STAROSTLIVOSŤ O VLASY

Vlasy, koruna krásy, to ste už určite niekde počuli. Ako sa o ne ale starať tak, aby naozaj žiarili a boli zdravé a husté? Dôležitú úlohu zohráva genetika, ale podstatnou súčasťou vlasovej starostlivosti je aj zdravá vlasová pokožka a používanie správnych produktov.

Zdravé a krásne vlasy s LARENS

Laren nie sú iba kozmeceutiká, ale aj kvalitná starostlivosť o vlasy. Rada vlasovej kozmetiky je ideálnym riešením v prípade, že vám vlasy vypadávajú, lámu sa vám, ale aj keď sú suché a bez života. Tajomstvo Larens produktov tkvie predovšetkým v ich zložení, ktoré je založené na prírodných zložkách. Produkty tak neobsahujú žiadne amulgátory, rozpúšťadlá, či konzervačné látky. Všetky produkty z rady Larens Perfect Hair môžete ľubovoľne kombinovať.

Dna Shampoo

Vhodný na slabé vlasy, ktoré majú sklon k vypadávaniu. Šampón je určený na každodenné používanie. Je bohatý na aktívne, prírodne zložky (Komplex Stimucap DNA, Baicapil komplex, Extrakty z ginka dvojlaločného a aloe, Beauplex komplex, Biopeptide Complex, Extrakt z kofeínu, Lipozomálny biotín),  tým pádom je šetrný k vašim vlasom.

Dodáva vlasom pružnosť, hydratuje ich, urýchľuje rast, revitalizuje, posilňuje a regeneruje vlasovú pokožku, zmierňuje podráždenie a predovšetkým zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Amino Boost Shampoo

Vhodný na zničené a poškodené vlasy. Svojím bohatým zložením dokáže posilniť a zregenerovať aj veľmi poškodené vlasy. A za všetko môžu tieto aktívne zložky: L-cysteín, Extrakt z plodov Noni citrusolistej, Alpaflor, Včelia materská kašička, Ovsené a ryžové proteíny, Biopeptide Complex, Hyaloat, Extrakt zo semien bavlníka, Glukonolaktón

Bohaté zloženie sa postará o regeneráciu vašich vlasov, obnoví ich poškodenú štruktúru, následne vlasy hydratuje a vyživí. Okrem toho uľahčuje rozčesávanie a dokáže skrotiť aj tie najneposlušnejšie vlasy.

Revital Conditioner

Ak hľadáte produkt na suché, poškodené a krepovité vlasy Revital Conditioner od Larens je skvelou voľbou. Bohaté zloženie sa postará o to aby sa vaše končeky neštiepili a aby sa vaše vlasy ľahko rozčesávali. Obsahuje prírodné UV filtre, ktoré dokonca chfránia vlasy pred slnečným žiarením, ktoré vie vlasom naozaj uškodiť.

Aktívne zložky: Extrakt z kokosového orecha, Fermenované extrakty z droždia, Phytofuse Renew komplex, Bavlníkový olej, Moringový olej, Ricínovy olej, Bambucké maslo

Amimo Boost Conditioner

Proteinový kondicionér je určený predovšetkým pre tie z vás, ktoré majú zničené a poškodené vlasy. Tento kondicionér však dokáže zázraky a vašim vlasom dodá nie len zdravý vzhľad ale aj lesk. Vlasy krásne vyživí, zhydtratuje a vyhladí povrch pórovitých vlasov. A to všetko vďaka aktívnym zložkám, ktoré obsahuje.

Aktívne zložky: L-cysteín, Extrakt z plodov Noni citrusolistej, AC Plant Keratin komplex, Včelia materská kašička, Biopeptide Complex, Hydrolyzovaný hodváb, Extrakt z kukuričných zŕn

LARENS COLOUR

Larens to nie je iba starostlivosť o pleť, ale aj dokonalý, prirodzený vzhľad. V rade Larens Colour nájdete všetko od BB krémov, cez make-up, púdre, až po štetce. Produkty obsahujú minerálne prísady a postarajú sa o to, aby vaša pleť prijímala aktívne látky počas celého dňa. Larens Colour ponúka produkty pre všetky vekové kategórie.

Larens Colour je však viac ako iba make-up. Je to prírodný nástroj, ktorý dokáže zvýrazniť ženskú krásu a zároveň ju nechá voľne dýchať.

LARENS OBĽÚBENCI

Biopeptide Serum Spray

Biopeptide sérum sprej je kozmeceutikum s jedinečným zložením, ktoré je založené na patentovanom komplexe biopeptidov.  Jeho neoceniteľnosť spočíva v multifunkčnosti vyplývajúcej z rozmanitosti používania ako aj spektra jeho účinkov. Prípravok je určený na starostlivosť o pokožku tváre, celého tela aj vlasov, obsahuje súbor aktívnych látok vybraných tak, aby ich spojenie malo trojnásobný účinok: regeneračný, vyživujúci a ochranný.

Biopeptide Complex, ktorý predstavuje základ Biopeptide Serum Spray, je súbor aktívnych oligo- a polypeptidov. Revolučné látky, ktorých objavenie sa stalo základom kozmeceutík značky Larens, boli veľmi rýchlo vyhlásené za budúcnosť kozmetológie a lekárskej vedy v oblasti anti-aging prípravkov.

Pre posilnenie blahodarných účinkov bolo sérum založené na jedinečnom nosiči aktívnych látok – Nutrivi vode. 

Jedinečnosť vody vyvinutej výhradne pre výrobcu spočíva v jej hexagonálnej štruktúre. Vďaka nej voda nielen posilňuje prenikanie výživných látok do hĺbky buniek, ale aj ich zvlhčuje a zbavuje ťažkých kovov. Základnou myšlienkou pri vzniku séra bola snaha vyvinúť produkt určený na komplexnú starostlivosť o pleť zodpovedajúci potrebám pokožky 21. storočia. Preto obsahuje veľmi dôležitý vitamín C, ktorý okysličuje pleť a zjednocuje jej farebný tón. Pridaním koloidného striebra získalo kozmeceutikum antibakteriálne a protizápalové účinky a biotín – nazývaný tiež „vitamín mladosti” prispieva k udržaniu zdravých nechtov, posilňuje vlasy a zabraňuje ich vypadávaniu.

Alergická a problematická pleť, ktorá bojuje proti vysušeniu, akné alebo  atopickej dermatitíde, dobre znáša prírodné látky v kozmeceutickom prípravku, ktorý sa vyznačuje veľkým množstvom a vysokou koncentráciou aktívnych látok a preto má okrem vyživujúcich a ošetrujúcich účinkov aj liečivú funkciu.

Aké sú jeho účinky?

 • komplexne vyživuje, regeneruje a chráni pleť, nechty a vlasy
 • intenzívne hydratuje
 • má antibakteriálne a protizápalové účinky
 • dodáva koži pružnosť a pevnosť (stimuluje biosyntézu kolagénu)
 • posilňuje štruktúru vlasov, obnovuje lesk a zabraňuje ich vypadávaniu
 • chráni pokožku pred škodlivým UV žiarením
 • zmierňuje podráždenie a dôsledky nadmerného opaľovania
 • osviežuje, dodáva príjemný pocit sviežosti

A ČO ZLOŽENIE?

 • Biopeptide Complex –  komplex patentovaný spoločnosťou WellU, ktorý obsahuje jedinečnú kombináciu oligo- a polypeptidov, ktoré zaisťujú okamžitú a dlhodobú hydratáciu všetkých vrstiev kože. Efektom ich používania v kozmetike je pružné telo, výplň rýh a nerovností pleti, zabraňujú tiež jej ochabovaniu. Peptidy prenášajú aktívne zložky do hlbších vrstiev kože. Majú energetizujúce vlastnosti, stimulujú bunky kože k tvorbe kolagénu a elastínu. Sú užitočné v boji s pigmentovými škvrnami, zosvetľujú a vyrovnávajú farebný tón pleti.
 • Hydromanil – je rastlinná zvlhčujúca zložka, ktorá využíva zlúčeniny cukrov bohaté na galaktomannan, pochádzajúce z plodov stromu tara (Caesalpinia spinosa), divo rastúceho v lesoch Ánd, najmä v Peru, v suchom podnebí, v piesčitej a kamenistej pôde. Hydromanil sa vyznačuje dokonalými aplikačnými vlastnosťami, vytvára na povrchu kože jemný, nelepivý film. Hydromanil má okamžitý hydratačný účinok, ktorý sa dlhodobo udržiava na pokožke.
 • Biotín – nazývaný aj „vitamín krásy“ – pomáha udržiavať zdravý vzhľad pokožky, vlasov a nechtov. Sérum aplikované na vlasy ich intenzívne posilňuje, zabraňuje ich štiepeniu a vypadávaniu. Vlasy sú pružnejšie, získajú hladký vzhľad a prirodzený lesk.
 • Vitamín C –  účinná zbraň v boji proti pigmentovým škvrnám, erytému a cievnym zmenám, zlepšuje stav ciev. Viditeľne vyhladzuje vrásky, dokonale okysličuje, vyživuje a rozjasňuje pleť, ktorá sa stáva hladkou, pružnou a žiarivou. Vitamín C, okrem posilňovania stien kapilár, stimuluje tiež tvorbu kolagénu.
 • Koloidné striebro – (nanočastice striebra) je mimoriadne účinná protizápalová a antibakteriálna látka. Koloidné striebro je silné prírodné antibiotikum, pôsobí preventívne proti infekciám. Častice koloidného striebra, ktoré sa ocitnú v blízkosti jednobunkového patogénu: vírusov, plesní alebo baktérií, ničia enzým zodpovedný za ich metabolizmus kyslíka. To vedie k rýchlemu zaduseniu a zničeniu patogénu, ktorý je následne odstránený z organizmu imunitným systémom. Na rozdiel od  antibiotík, vyrábaných farmaceutickými firmami, koloidné striebro rozoznáva stavbu enzýmov mnohobunkových organizmov bez narušenia ich rovnováhy. Vďaka tomu je táto látka úplne bezpečná pre ľudí, vtákov, plazy alebo rastliny. Tento "životodarný prvok" regeneruje a hydratuje, upokojuje pokožku a zmierňuje akékoľvek podráždenie. Predstavuje silnú zbraň v boji o zachovanie mladej a pevnej pleti.

Hydro Balance Face Cream 

Ultra hydratačný krém na starostlivosť o všetky typy pleti. Obsahuje unikátny Liposomal Collagen Complex – komplex prírodných peptidov rybieho kolagénu v lipozómoch, a taktiež koktail aktívnych látok, ktoré zabezpečujú a udržiavajú hydrolipidovú rovnováhu pleti. Vďaka ľahkej konzistencii sa dokonale vstrebáva, zanecháva pleť vláčnu, hydratovanú a žiarivú.

 VÝHODY

 • výrazné a dlhodobé zvýšenie úrovne hydratácie a spevnenie pleti

 • Nasýtenie pleti bielkovinami z kolagénu (efekt pevnej, zdravej pleti)

 • spomalenie procesu starnutia pokožky, vyhladenie vrások

 • spomalenie tvorby nových vrások

 • regenerácia epitelu a ochrana proti škodlivým vonkajším faktorom

 • optimálne zlepšenie vzhľadu a kondície pleti

Zloženie

Liposomal Collagen Complex – jedinečný komplex na trhu, ktorý predstavuje inovatívne spojenie prírodného rybieho kolagénu, peptidov, aminokyselín, dekorínov, lumikánov a histónov uzavretý v lipozomálnom puzdre – nosiči.

To zaručuje, že sa dostane do hlbších vrstiev, kde prebiehajú procesy duálneho účinku bielkovín z kolagénu: výplň a rekonštrukcia poškodených štruktúr pokožky a zahájenie procesu tvorby nového kolagénu. Bielkoviny rybieho kolagénu dodané prostredníctvom lipozómov regenerujú, spevňujú, vyhladzujú vrásky, mobilizujú bielkoviny HSP k ochrannému pôsobeniu na bunky. Sú nápomocné aj pri boji proti pigmentovým škvrnám, rozjasňujú a vyrovnávajú farebný tón pleti.


Čo je dôležité, počas procesu výroby Liposomal Collagen Complex sa nepoužívajú žiadne dráždivé či toxické rozpúšťadlá, emulgátory, kondicionéry či konzervačné látky. Preto je tento prípravok bezpečný pre alergickú, citlivú pokožku, ktorá potrebuje špeciálnu starostlivosť.

Kyselina hyalurónová v lipozómoch – zvláčňuje pokožku, podporuje jej obranné schopnosti, zadržiava vodu v koži. Využíva sa aj ako prirodzený film, ktorý chráni vrchnú vrstvu pokožky proti prenikaniu chemikálií a baktérií. Vďaka lipozomálnej podobe preniká do hlbších vrstiev kože.

Hydromanil™ – je rastlinná zvlhčujúca zložka, sa vyznačuje dokonalými aplikačnými vlastnosťami, vytvára na povrchu kože jemný, nelepivý film. Hydromanil má okamžitý hydratačný účinok, ktorý sa dlhodobo udržiava na pokožke.

Koloidné striebro - mimoriadne účinná protizápalová a antibakteriálna látka. Tento životodarný prvok regeneruje a hydratuje pokožku, upokojuje ju a zmierňuje podráždenie. Predstavuje silnú zbraň v boji o zachovanie mladej a pevnej pleti.

Vitamín C - viditeľne vyhladzuje vrásky a dokonale vyživuje, okysličuje a rozjasňuje pleť, ktorá sa tak stáva hladká a žiarivá. Táto aktívna látka tiež posilňuje krvné vlásočnice a stimuluje tvorbu kolagénu.

Alantoín - ako derivát močoviny intenzívne hydratuje pleť, pôsobí regeneračne, zmierňuje podráždenie a podporuje obnovu poškodeného epitelu.

SILVER FACE GEL

Začervenanie, akné, zápal, drobné ťažko sa hojace rany sú signály, ktoré nám vysiela problematická alebo citlivá pokožka. Potreby, ktoré vznikajú v takýchto prípadoch, sú pomerne zložité a vyžadujú špeciálne postupy. Dodatočnou výzvou sú vtedy, ak sa týkajú dospelého, ktorý bojuje nielen s nedokonalosťami pleti ale aj s príznakmi plynúceho času.

Vďaka vysokej koncentrácii vhodne vybraných aktívnych látok, vrátane koloidného striebra spĺňa peptidový gél určený na starostlivosť o tvár – Silver Face Gel – potreby problematickej, citlivej alebo podráždenej pleti.

Základná receptúra je založená na jedinečnom BIOPEPTIDE COMPLEX a NUTRIVI vode, vďaka čomu sa gél stáva multifunkčným kozmeceutikom, ktorého regeneračné účinky sa začínajú prejavovať v najhlbších vrstvách kože.

Starostlivo vybrané zložky stimulujú obnovu prírodného kolagénu, vyživujú pleť a zmierňujú podráždenie a tak redukujú viditeľné príznaky starnutia. Prípravok obsahuje okrem koloidného striebra a komplexu niekoľko sto prírodných, biologicky aktívnych peptidov, ktoré pochádzajú z vybraných druhov sladkovodných rýb aj kolagén, vitamín C a kyselinu mliečnu.

Obsah koloidného striebra v Larens Peptidum Silver Face Gel (nanočastice striebra) spôsobuje, že prípravok je mimoriadne účinný v boji proti akné a kožnými nedokonalosťami.

Vďaka usporiadanej štruktúre NUTRIVI vody majú aktívne látky schopnosť prenikať do hlbokých vrstiev kože a tam stimulovať regeneráciu poškodených štruktúr. Vďaka obsahu BIOPEPTIDE COMPLEX sa prípravok vyznačuje intenzívnym obnovujúcim, vyživujúcim a regeneračným účinkom. Posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pleti, zabraňuje ochabovaniu pokožky a zmierňuje podráždenia.

Larens Peptidum Silver Face Gel je jedinečné panaceum na dosiahnutie zdravej a pestovanej pokožky. Spríjemňuje každodennú starostlivosť o pokožku a vyznačuje sa okamžitým účinkom. Prípravok je vhodný tak pre mladú ako aj zrelú problematickú pleť so sklonom k vyrážkam a podráždeniu.

Účinky:

• intenzívna hydratácia, vyživenie a spevnenie pleti

• intenzívne antibakteriálne účinky

• intenzívne protizápalové účinky

• mimoriadne účinný v boji proti kožným defektom (akné, začervenanie, podráždenie)

• zmierňujúci a upokojujúci účinok

• vyhladenie vrások a spomalenie tvorby nových

• účinné spomalenie procesu starnutia pokožky

• rozjasňuje, redukuje pigmentové škvrny a začervenanie, osviežuje farebný tón pleti

ZLOŽENIE

Biopeptide Complex –  komplex patentovaný spoločnosťou WellU, ktorý obsahuje jedinečnú kombináciu oligo- a polypeptidov, ktoré zaisťujú okamžitú a dlhodobú hydratáciu všetkých vrstiev kože. Efektom ich používania v kozmetike je pružné telo, výplň rýh a nerovností pleti, zabraňujú tiež jej ochabovaniu. Peptidy prenášajú aktívne zložky do hlbších vrstiev kože. Majú energetizujúce vlastnosti, stimulujú bunky kože k tvorbe kolagénu a elastínu. Sú užitočné v boji s pigmentovými škvrnami, zosvetľujú a vyrovnávajú farebný tón pleti.

Kolagén – látka, ktorá pomáha zachovať mladosť, je najdôležitejšou v ľudskom tele. Tvorí 30% celkovej hmotnosti bielkoviny v ľudskom tele a je zodpovedný za pružnosť, pevnosť a primeranú úroveň hydratácie kože ako aj za stálu obnovu jej buniek. Kolagén obsiahnutý v Larens Peptidum Silver Face Gel zaručuje omladenie pokožky a spomaľuje proces jej starnutia, dlhodobo chráni proti strate vlhkosti, zvyšuje pružnosť pleti a vyhladzuje vrásky. Pravidelnou aplikáciou účinne spomaľuje zánik vlastného kolagénu v koži. Vďaka svojim mimoriadnym schopnostiam vytvára na pokožke proteínovú sieťku, ktorá zabraňuje strate vody pevné a stimulované bunky začínajú vytvárať vlastný kolagén. Výsledkom je jemnejšia a vláčnejšia pokožka, zlepšuje sa jej tonus, pleť rýchlo nadobúda pevnosť, pružnosť a zdravý vzhľad. Vrásky sa vyhladzujú, spomaľuje sa proces starnutia.

Koloidné striebro – (nanočastice striebra) je mimoriadne účinná protizápalová a antibakteriálna látka. Koloidné striebro je silné prírodné antibiotikum, pôsobí preventívne proti infekciám. Častice koloidného striebra, ktoré sa ocitnú v blízkosti jednobunkového patogénu: vírusov, plesní alebo baktérií, ničia enzým zodpovedný za ich metabolizmus kyslíka. To vedie k rýchlemu zaduseniu a zničeniu patogénu, ktorý je následne odstránený z organizmu imunitným systémom. Na rozdiel od  antibiotík, vyrábaných farmaceutickými firmami, koloidné striebro rozoznáva stavbu enzýmov mnohobunkových organizmov bez narušenia ich rovnováhy. Vďaka tomu je táto látka úplne bezpečná pre ľudí, vtáky, plazy alebo rastliny. Tento "životodarný prvok" regeneruje a hydratuje, upokojuje pokožku a zmierňuje akékoľvek podráždenie. Predstavuje silnú zbraň v boji o zachovanie mladej a pevnej pleti.

Vitamín C – účinná zbraň v boji proti pigmentovým škvrnám, erytému a cievnym zmenám, zlepšuje stav ciev. Viditeľne vyhladzuje vrásky a dokonale vyživuje, okysličuje a rozjasňuje pleť, ktorá sa tak stáva hladkou, pružnou a žiarivou.  Vitamín C, okrem posilňovania kapilár, stimuluje tiež tvorbu kolagénu.

Kyselina mliečna – stimuluje fibroblasty k tvorbe kolagénu na napomáha vstrebávaniu peptidov a iných aktívnych látok obsiahnutých v prípravku. Vyhladzuje a redukuje vrásky, zanecháva pokožku pevnú a pružnú. Uvoľňuje póry a má antibakteriálne účinky, vďaka čomu zabraňuje tvorbe zápalov, čiže vyrážok a uhrov. Reguluje pH pokožky a je prírodnou konzervačnou látkou.

AKO NA KRÁSNU A ŽIARIVÚ PLEŤ?

Mať krásnu pleť nie je žiadna veda. Nasledujte naše jednduché pravidla a výsledky sa čoskoro dostavia. Netreba však ani zabúdať na výber kvalitných kozmetických produktov, ktoré budú vhodné pre Váš typ pleti.

Čistenie je základ

Opakovanie je matkou múdrosti a čistenie je jednoducho niečo na čo v žiadnom prípade nesmieme zabúdať. Čistenie spôsobuje, že sa produkty ako krémy, či séra dostanú do kože omnoho jednoduchšie.

Rutiny

Aj pravidelné rutiny sú dôležitou súčasťou starostlivosti o pleť. A čistením to iba začína. Ním odstránite základne nečistoty, maz, prach aj pot, ktorý sa na pleti zachytil počas celého dňa.

Aký odličovací prostriedok je pre Vás najvhodnejší?

Suchá pleť – Odličovacie mlieko alebo emulzia

Zmiešaná/mastná pleť – čiastiací gél alebo pena

Všetky typy pleti – Odličovacie mlieko – Micellar Lotion Netreba však zabúdať na to, že micely na seba naviažu všetky nečistoty, ale stále ostanú na povrchu pokožky, preto treba následne pleť ešte opláchnuť a vytonizovať.

Najdôležitejšie je aby Vaše odličovacie prostriedky neobsahovali silikóny, nakoľko tie neprospievajú očnému okoliu. Zbytočne ho totiž premasťujú, v okolísa následne prestane tvoriť maz čo má za dôsledok rýchlejšie stárnutie očného okolia, a to predsa nechce žiadna z nás.

MICCELAR LOTION

Jemná micelárna voda na odličovanie očí a čistenie tváre. Špeciálne zloženie prípravku zaručuje optimálne ošetrenie pleti vo fáze čistenia.

Micelárna voda obsahuje micely esterov mastných kyselín,  ktoré pri styku s kožou viažu nečistoty a nadmerné množstvo kožného mazu a úplne ich odstránia z jej povrchu.

Micelárna voda Larens Micellar Lotion je mimoriadne účinná a zároveň jemná: nedráždi oči, odstraňuje aj vodeodolnú maskaru a súčasne tonizuje a hydratuje pleť. Vďaka obsahu  koloidného striebra pôsobí aj antibakteriálne a protizápalovo. Neobsahuje parabény.

Má ľahkú, nemastnú konzistenciu a príjemne vonia. Je vhodná na každodenné ošetrovanie dokonca aj citlivej pleti.

DERMO WASH FACE&BODY

Na problematickú pleť a pokožku trpiacou akné odporúčame čistiť pleť s Dermo Wash Face & Body. Dermo tekutý prípravok na čistenie tváre a tela s  s komplexom prírodných peptidov rybieho kolagénu a ektoínom. Receptúra je založená na Nutrivi vode.

Spojenie Biopeptide Complex, ektoínu, alantoínu, arganového oleja a výťažku z aloe vera zaisťuje dokonalú hydratáciu, zmierňuje podráždenie a začervenanie kože. Prípravok má seboregulačné účinky, chráni bunky proti škodlivým vonkajším faktorom.

Produkt je určený na každodennú starostlivosť o pokožku, najmä so sklonom k akné, problematickú a citlivú pleť.

HĹBKOVÉ ČISTENIE PLETI

Našu pleť by sme mali hĺbkovo čistiť minimálne jeden krát do týždňa. A čo obnáša hĺbkové čistenie? Napríklad aj peeling, ktorý dokáže obnoviť kožné bunky, bez neho sa nám na pleti môžu objavovať nechcené vyrážky, alebo drsná, zhrubnutá koža, nakoľko odumreté bunky na povrchu pleti upchávajú vývody mazových žliaz, čo spôsobuje vznik zápalov.

ENZYMATIC PEELING

Enzymatický peeling na tvár založený na sile troch rastlinných enzýmov: papaínu, ficínu a bromelaínu. Vysoko koncentrované zložky so synergickým účinkom jemne, ale účinne zlupujú odumretú pokožku bez trenia spojeného s rizikom podráždenia. Pri pravidelnom používaní pôsobí komplexne: vyhladzuje, zlepšuje prekrvenie pokožky a pripravuje ju na ďalšie ošetrenie, vyrovnáva farebný tón pleti, hydratuje a zmierňuje podráždenie.

Enzymatický peeling Larens Enzymatic Peeling je ideálny prípravok pre pokožku, ktorá potrebuje očistenie a obnovenie žiarivosti.

Zlupujúci efekt zabezpečujú tri prírodné proteolytické rastlinné enzýmy: papaín z plodov papáje, ficín z plodov figovníka a bromelaín z ananásu.

Pri aplikácii na pleť v optimálnej koncentrácii majú schopnosť rozpúšťať odumreté, zrohovatené bunky epidermy. Dôležité je to, že nepôsobia iba na povrchu pokožky, nemusia sa vtierať a vďaka tomu nespôsobujú podráždenie, sú vhodné aj pre najcitlivejšiu pokožku alebo pleť s rozšírenými žilkami.

Papaín je súčasťou revolučnej aktívnej látky s názvom  Peelmoist™, ktorý stimuluje hydratáciu a zabraňuje drsnosti a suchosti pokožky. Nová receptúra obsahuje o 60% vyššiu koncentráciu Peelmoist™, čo je zárukou intenzívnejšieho účinku.

Ficín sa získava z plodov figovníka a jedná sa o proteolytický enzým s najsilnejším zlupujúcim účinkom. Vyhladzuje pokožku, je dokonale vhodný na odstraňovanie zrohovatenej pokožky aj nečistôt.

Bromelaín je proteolytický enzým z ananásu. Okrem jemného zlupujúceho účinku urýchľuje hojenie, má protizápalové a upokojujúce vlastnosti.

Za upokojujúci a regeneračný účinok zodpovedajú peptidy rybieho kolagénu v Biopeptide Complex, extrakt z Hamamelu virgínskeho, ktorý stimuluje delenie buniek a má sťahujúci a antibakteriálny účinok, a tiež glukonát zinočnatý, ktorý odstraňuje začervenanie a podráždenie. Prídavok L-arginínu zlepšuje krvný obeh a pôsobí na pokožku ako masáž. Vďaka tomu sa pleť rozžiari a získa zdravšiu a sviežejšiu farbu.

LARENS DERMO

Larens Dermo si poradí so všetkým. Trápi vás akné? Siahnite po produktoch z tejto rady a zbavte sa ho. Produkty sú vhodné aj pri liečbach akné, ekzémov, či iných kožných problémov, ktoré dokážu potrápiť našu pleť.

Dermo Face Cream

Dermo Wash Face & Body

Dermo Serum

LARENS INTENSIVE

Pre Larens kozmetiku je vek len číslom a s použitím správnych produktov môže vaša pleť vyzerať mladistvo naozaj kedykoľvek. Vyskúšajte produkty z rady Larens intensive a užite si pocit mladej vypnutej pleti, veď ktorá z nás by po takej netúžila? Produkty s vysokym obsahom kolagénu a aktívnych látok pôsobia do hĺbky vašej pokožky a tým pleť pôsobí vypnutejšie, žiarivejšie a mladšie.

Syn Ake Eye & More

Sérum na lokálne použitie s intenzívnym účinkom, určené na očné okolie a mimické vrásky. Obsahuje komplex biologicky aktívnych peptidov rybieho kolagénu a SYN®-AKE – neuropeptid napodobňujúci účinky jedu zmije, ktorý uvoľňuje a inhibuje svalové kŕče, čím krotí mimické vrásky.

Bohaté zloženie prípravku omladzuje a ošetruje jemnú pokožku okolo očí, zaisťuje vysokú úroveň hydratácie a vďaka látkam, ktoré zlepšujú mikrocirkuláciu, viditeľne zosvetľuje tmavé kruhy pod očami a odstraňuje opuchy.

Larens Syn Ake Eye&More držiteľom titulu Kultový kozmetický prípravok 2018 v kategórii Tvár – starostlivosť o očné okolie.

Syn Ake Eye & More pôsobí na očné okolie a na miesta vzniku mimických vrások ako ošetrujúci korektor. Už po absolvovaní 30-dňovej kúry zaisťuje sérum viditeľný efekt vyhladenia, napätia a hĺbkovej hydratácie pokožky. Mimické vrásky sú plytšie a tvorba vrások sa redukuje. Pohľad je oddýchnutý, žiarivý a pokožka v okolí očí je ošetrená.

Bio Renew Serum

Inovatívne sérum s bohatým, 100% prírodným zložením. Vyvinuté s myšlienkou na pleť, ktorá vyžaduje spevnenie, je dehydrovaná, stratila elasticitu a žiarivosť. Receptúra vznikla na báze konceptu BIO RENEW, ktorý tvoria tri revolučné komplexy: BIO-Placenta s komplexom bioaktívnych rastových faktorov z rastlinnej placenty

Biopeptide Complex s regeneračnými peptidmi rybieho kolagénu

 a Phytodermina Lifting® plná polysacharidov s liftingovým účinkom. Ich účinky dopĺňajú ostatné, synergicky spolupôsobiace zložky, ktorých hlavnou úlohou je hĺbková hydratácia a úprava obsahu vody v koži, lifting a vyhladenie pokožky, doplnenie deficitov v štruktúre kože, regenerácia a ochrana.

Sérum pritom neobsahuje dráždivé emulgátory a zahusťovadlá, ani konzervačné látky.

 • hĺbkovo hydratuje pleť
 • má spevňujúci a liftingový účinok
 • regeneruje a stimuluje bunkovú obnovu
 • má omladzujúci a protivráskový účinok
 • vyživuje a posilňuje
 • rozjasňuje a vyhladzuje
 • posilňuje ochrannú bariéru pokožky

Beauty Intensive Duo

Revolúcia v anti-ageing starostlivosti. Starostlivo skomponovaná sada dvoch produktov pýšiacich sa značkou Larens:

Biopeptide Serum Spray 150 ml – A revolučné peptidové sérum na tvár, vlasy a celé telo

Syn Ake Eye & More 15 ml – intenzívne sérum na lokálnu aplikáciu na očné okolie a mimické vrásky.

Každý z nich bol vyvinutý, aby podporil Vašu snahu o dosiahnutie mladistvej, zdravej, vyživenej a hydratovanej pleti. Spolu dokážu viac.

Beauty Intensive Duo získal titul: “Objav roka 2018” (Odkrycie Roku 2018) v súťaže “Ženská značka roka 2018”

STRIEBORNÁ MEDAILA 2018 – Beppa Beauty Expo and Prokos Products Award – High quality product

GLA Serum

Exkluzívne sérum s intenzívnym účinkom, určené na starostlivosť o zrelú, náročnú, vysušenú pleť s porušenou hydrolipidovou vrstvou. Obsahuje unikátny Liposomal Collagen Complex – komplex prírodných peptidov rybieho kolagénu v lipozómoch, a taktiež GLA Complex so vzácnou kyselinou gama-linolénovou. Regeneruje, spevňuje, posilňuje a vyživuje pokožku, stimuluje ju k obnove na bunkovej úrovni.

Enzymatic Peeling

Enzymatický peeling na tvár založený na sile troch rastlinných enzýmov: papaínu, ficínu a bromelaínu. Vysoko koncentrované zložky so synergickým účinkom jemne, ale účinne zlupujú odumretú pokožku bez trenia spojeného s rizikom podráždenia. Pri pravidelnom používaní pôsobí komplexne: vyhladzuje, zlepšuje prekrvenie pokožky a pripravuje ju na ďalšie ošetrenie, vyrovnáva farebný tón pleti, hydratuje a zmierňuje podráždenie.

Enzymatický peeling Larens je ideálny prípravok pre pokožku, ktorá potrebuje očistenie a obnovenie žiarivosti.

Zlupujúci efekt zabezpečujú tri prírodné proteolytické rastlinné enzýmy: papaín z plodov papáje, ficín z plodov figovníka a bromelaín z ananásu. Pri aplikácii na pleť v optimálnej koncentrácii majú schopnosť rozpúšťať odumreté, zrohovatené bunky epidermy. Dôležité je to, že nepôsobia iba na povrchu pokožky, nemusia sa vtierať a vďaka tomu nespôsobujú podráždenie, sú vhodné aj pre najcitlivejšiu pokožku alebo pleť s rozšírenými žilkami.

Papaín je súčasťou revolučnej aktívnej látky s názvom  Peelmoist™, ktorý stimuluje hydratáciu a zabraňuje drsnosti a suchosti pokožky. Nová receptúra obsahuje o 60% vyššiu koncentráciu Peelmoist™, čo je zárukou intenzívnejšieho účinku.

Ficín sa získava z plodov figovníka a jedná sa o proteolytický enzým s najsilnejším zlupujúcim účinkom. Vyhladzuje pokožku, je dokonale vhodný na odstraňovanie zrohovatenej pokožky aj nečistôt.

Bromelaín je proteolytický enzým z ananásu. Okrem jemného zlupujúceho účinku urýchľuje hojenie, má protizápalové a upokojujúce vlastnosti.

Za upokojujúci a regeneračný účinok zodpovedajú peptidy rybieho kolagénu v Biopeptide Complex, extrakt z Hamamelu virgínskeho, ktorý stimuluje delenie buniek a má sťahujúci a antibakteriálny účinok, a tiež glukonát zinočnatý, ktorý odstraňuje začervenanie a podráždenie. Prídavok L-arginínu zlepšuje krvný obeh a pôsobí na pokožku ako masáž. Vďaka tomu sa pleť rozžiari a získa zdravšiu a sviežejšiu farbu.

LARENS DENTAL

Doprajte si kvalitnú dentálnu starostlivosť s radou Larend Dental. Tá ponúka dve synergicky doplňujúce sa pasty, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytli tú najlepšiu 24 hodinovú ochranu pre vaše zuby a ďasná. Pasty sú navrhnuté pre rôzne potreby starostlivosti o ústnu dutinu.

Larens Dental Day Toothpaste a Night Toothpaste sú dve synergicky sa dopĺňajúce zubné pasty triedy premium. Sú špeciálne navrhnuté pre rôzne potreby starostlivosti o ústnu dutinu počas dňa a noci tak, aby poskytovali 24-hodinovú ochranu.

 • Určené na rannú a večernú starostlivosť o ústnu dutinu. V súlade s denným rytmom fungovania organizmu
 • Množstvo výhod pre zdravé zuby a ďasná
 • Využitie výsledkov dlhoročných vedeckých výskumov o rybom kolagéne v stomatológii
 • Vysoko koncentrované, starostlivo vybrané účinné látky na hygienu a starostlivosť o zuby, ďasná a ústnu dutinu

5 výhod pri každodennom použití:

 • Multifunkčnosť a nepretržitá ochrana 24 hodín denne
 • Aktívne látky najvyššej kvality
 • Vysoká koncentrácia účinných látok
 • Výkonnosť
 • Mimoriadna efektívnosť

Larens Dental Day Toothpaste

Začnite ráno  s dennou pastou premium triedy od Larens. Je určená o dennú starostlivosť o zuby, ďasná a ústnu dutinu. Obsahuje množstvo vysoko koncentrovaných aktívnych látok vybraných pre silné, krásne zuby a zdravé ďasná, ktorých účinky oceníte počas celého dňa. Navyše neobsahuje fluór, čiže je šetrná k vašim zubom. Produkt je výsledkom dlhoročných výskumov zameraných na výskum peptidov rybieho kolagénu v stomatológií, ktorý umožnil objavenie tohto prípravku. Produkt je dôležitý pri prevencií ochorenia ďasien a periodontálnych ochorení ako je napríklad parodontída.

Larens Dental Day Toothpaste zaručuje 5 najdôležitejších benefitov pre Vaše zuby a ďasná, podľa potrieb starostlivosti o ústnu dutinu počas každodenných činností:

 • udržiavanie správnej hladiny ph v ústnej dutine – ochrana počas dňa
 • remineralizácia a ochrana zubnej skloviny
 • čisté, žiarivé zuby, bez zubného povlaku a zubného kameňa, svieži dych
 • zmiernenie podráždenia ďasien a sliznice ústnej dutiny
 • antibakteriálny účinok

Larens Dental Night Toothpaste

Starostlivosť o naše zuby pred spaním je tou najdôležitejšou. Zubná pasta larens určená pre večernú starostlivosť o zuby, ďasná a ústnu dutinu obsahuje množstvo vysoko koncentrovaných aktívnych látok, ktoré podporujú silné, krásne zuby a predovšetkým zdravé ďasná. Ich potenciál je tak plne využitý počas nočnej regenerácie Vášho organizmu. Tak ako denná pasta z tejto rady, ani táto neobsahuje fluór.

Larens Dental Night Toothpaste  zaručuje 5 najdôležitejších benefitov pre Vaše zuby a ďasná, podľa potrieb starostlivosti o ústnu dutinu počas spánku:

• regenerácia ďasien a sliznice ústnej dutiny

• bielenie a odstraňovanie zubného povlaku a nečistôt

• remineralizácia

• antiseptický účinok

• zmiernenie podráždenia ďasien a ústnej sliznice