Zmiešaná pleť – jej charakteristika, odporúčané produkty a každodenná starostlivosť s Larens!

Zmiešaná pleť je ťažkým orieškom a preto si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Pozostávať by mala z dôkladnej hydratácie, a tiež zmatňovania na miestach s vyššou produkciou kožného mazu.

Ako spoznáte zmiešanú pleť?

Zmiešaná pleť sa najmä v oblasti T – zóny podobá mastnejšej pokožke. Za T – zónu sa pokladá čelo, brada a nos. Je tu vysoká produkcia kožného mazu, čo má za príčinu vznik nedokonalostí.

Vyzerá zdravo

Vo všeobecnosti platí, že zmiešaná pleť vyzerá na prvý pohľad zdravo. Problém však nastáva v T – zóne, kedy sa objavujú prvé znaky nedokonalostí.

Suchá vs. mastná

Zmiešaná pleť dostala svoj názov najmä z dôvodu jej rozdelenia na suchú a mastnú pokožku. Suchá pleť býva v tomto prípade zväčša v oblasti líc. Mastná pokožka je najmä na čele, brade a nose.

Problémom sú vrásky

Vrásky pri tomto type vznikajú najmä v oblasti suchej pokožky. Je známe, že ženy so suchou pleťou majú výraznejšie vrásky. Z tohto dôvodu je dôležitá pravidelná hydratácia pokožky.

Príčiny vzniku zmiešanej pleti

Vo všeobecnosti platí, že zmiešaná pleť postihuje dospelých ľudí. Mastná oblasť v oblasti T – zóny je spôsobená nadmernou produkciou kožného mazu. Suchšie miesta zmiešanej pleti sú zapríčinené nedostatkom kožného mazu a lipidov.

Ako vyzerá správna starostlivosť?

Aj keď je starostlivosť o zmiešanú pleť pomerne náročná, nie je to nič, čo by ste nezvládli. Okúzľujúce výsledky dosiahnete pomocou dôkladnej starostlivosti, pri ktorej sú dôležité určité kritériá.

Dôležitá je rovnováha

V prípade, že máte zmiešanú pleť a používate ošetrujúce produkty, oblasť T – zóny sa začne mastiť. Ak by ste tieto produkty používať prestali, pokožka v oblasti líc sa bude vysušovať a vy budete mať pocit neustáleho napnutia. Ideálnou voľbou je aplikovať na tvár prípravky, ktoré vyhovujú všetkým oblastiam.

Každodenné čistenie

Prvým krokom k správnej starostlivosti je, samozrejme, čistenie. Pri zmiešanej pleti je to však obrovská výzva. Oblasť T – zóny musí byť ošetrovaná veľmi opatrne. Jemne odstraňujte mastnotu, tak, aby nevznikali čierne bodky a pupienky. Naopak, suchšia oblasť tváre musí byť dobre hydratovaná.

Zmiešaná pleť v zime a v lete – ako sa odlišuje?

Zmiešaná pleť v zime je známa tým, že sa častokrát vysušuje. To je spôsobené nadmerným prívodom teplého vzduchu práve z radiátorov. Dá sa to však napraviť dôkladnou hydratáciou.

V lete je zmiešaná pleť náchylnejšia na slnečné lúče. Práve z tohto dôvodu by ste mali používať ochranné prípravky. Pleť je v lete viac mastnejšia a preto sa v tomto ročnom období upchávajú póry častejšie. Dôležité je správne čistenie.

Larens produkty pre zmiešanú pleť

Aj pri zmiešanej pleti môžete dosiahnuť výsledky, akým je hebká a zdravá pokožka. To sa však docieli len vďaka správnej starostlivosti a prípravkov, ktoré sú určené pre zmiešanú pleť.

Ktoré to sú?

Dermowash s peptidmi a kolagénom

Dermo wash je tekutý prípravok založený na báze prírodných peptidov. Využíva sa na čistenie pleti ale aj na ošetrenie pokožky tela. Larens produkty sú univerzálne, a to platí aj pre Dermo wash. Použiť sa môže aj na problematickú a citlivú pleť. Zaisťuje dokonalú hydratáciu, zmierňuje podráždenie a začervenanie pokožky.

Larens micelárna voda

Larens Micellar Lotion je prípravok určený na čistenie tváre a odličovanie očí. Špeciálne zloženie micelárnej vody zaručuje optimálne ošetrenie pleti vo fáze čistenia. Prípravok je mimoriadne účinný a zároveň šetrný k pokožke. Dokonca, odstraňuje aj vodeodolnú maskaru. Vďaka koloidnému striebru pôsobí na pleť antibakteriálne a protizápalovo.

Enzymatický peeling

Enzymatický peeling obsahuje vysoko koncentrované zložky, ktoré jemne zlupujú odumretú pokožku. Pre zmiešanú pleť sa odporúča používať raz do týždňa. Pri pravidelnom aplikovaní pôsobí komplexne. Vyhladzuje, vyrovnáva farebný tón a zlepšuje prekrvenie pokožky.

Peptidové sérum

Revolučné peptidové sérum Bio peptid sprej je určené na starostlivosť o tvár, telo a vlasy. Ide o multifunkčné kozmeceutikum, ktoré intenzívne vyživuje a regeneruje pokožku a vlasy. Zaručuje dlhodobú ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Dokonca, Bio peptid sprej prináša zmierňujúci a regeneračný účinok.

Ultra hydratačný sprej

Aqua sprej je prípravok určený na starostlivosť o tvár a vlasy. Prinavracia pokožke jej prirodzenú vitalitu, pružnosť a sviežosť. Aqua sprej je ideálnou voľbou ako kombinácia k pleťovej vode. Nepoškodzuje prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky a môže sa používať aj ako báza pod make – up.

Lipocoll serum Larens

Lipocoll sérum je ideálny prípravok pre zmiešanú a citlivú pleť, ktorá potrebuje špeciálne ošetrenie. Zabezpečuje dôkladnú hydratáciu, stimuláciu regeneračných procesov a zvýšenie hustoty kože. Neobsahuje žiadne umelé a konzervačné látky. Vďaka tomu je Lipocoll sérum vhodný aj pre alergickú pokožku.

Silver Face Gel

Silver gel je vysoko účinný prípravok v boji proti nedokonalostiam. Má výrazný vplyv na zmiernenie podráždení, reguluje tvorbu kožného mazu, urýchľuje hojenie zápalov a iných poškodení.

Silver gel je jedinečný najmä pre svoje zloženie, ktoré prináša množstvo priaznivých účinkov. Obsahuje kremík, koloidné striebro, kolagén, vitamín C, kyselinu mliečnu a prírodné peptidy.

Larens inovatívne sérum

Bio Renew sérum je prípravok založený na báze prírodných látok. Zabezpečuje hĺbkovú hydratáciu pleti, jej dlhodobé spevnenie, vyživenie a posilnenie. Dokonca, Bio Renew sérum má omladzujúci a protivráskový efekt.

Hydratačné krémy

Pri zmiešanej pleti je dôležitá najmä dôkladná hydratácia. Tá sa zabezpečí aj pomocou hydratačných krémov, ako je Hydro Balance krémLiftingový krém. Sú určené na starostlivosť pre všetky typy pleti.

Hydro Balance krém vyniká optimálnym zlepšením vzhľadu a kondície pleti. Liftingový krém je obľúbený najmä pre rýchly a dlhodobý efekt napnutia a spevnenia pokožky.

Nezabúdajte na masku

Používanie masky je pri zmiešanej pleti nevyhnutné. Z rady Larens produktov odporúčame Bio Renew Tissue mask. Ide o prípravok s komplexom bioaktívnych rastových faktorov a peptidmi rybieho kolagénu. Hĺbkovo hydratuje, spevňuje a stimuluje obnovu buniek. Bio Renew Tissue mask bola vyvinutá tak, aby dokonale priliehala ku kontúram tváre.

Pleťová maska sa postará o odstránenie starých buniek, pokožku zjemní a zbaví prebytočného mazu. Bio Renew Tissue mask zmatní pokožku a stiahne rozšírené póry. Pleť tak vyzerá zdravšie, žiarivejšie a mladšie.

Okrem iného, základnou a povinnou výbavou majiteľky zmiešanej pleti by mali byť aj odmasťujúce obrúsky. Môžete po nich siahnuť kedykoľvek, keď to budete potrebovať.