Blog

Odličovanie a čistenie pleti - prvým krokom k zdravej pokožke

Odličovanie a čistenie pleti - prvým krokom k zdravej pokožke

Každodenné odličovanie a čistenie pleti je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o našu pokožku. Práve tieto rutinné kroky predstavujú základ pre udržanie pleti zdravej, sviežo vyzerajúcej a pripravenej na ďalšie kozmetické produkty. Prečo je však také dôležité venovať týmto zdanlivo jednoduchým krokom dostatočnú pozornosť?


Problematická pleť netrápi len mladých ľudí.

Problematická pleť netrápi len mladých ľudí.

Problémová pleť, či už sprevádzaná akné, začervenaním, zápalom alebo drobnými ťažko sa hojacimi ranami, je častým spoločníkom mnohých z nás. Tieto signály od našej pokožky sú výzvou k hľadaniu efektívnych riešení. Jedným z kľúčov k dosiahnutiu zdravej a svieže vyzerajúcej pokožky je pochopenie príčin problémov a využitie správnych prostriedkov na ich riešienie.


Lymfatický systém a krása

Lymfatický systém a krása

Keď sa povie lymfatický systém, často si predstavíme potrebu dostatočného pitného režimu a občasné podstúpenie lymfatickej masáže pre jeho správne fungovanie. Tento „dopravný systém“ tela, ktorý odvádza škodliviny, je viac ako dôležitý nielen pre našu vonkajšiu krásu ale aj pre našu imunitu. Zohráva dôležitú rolu v odstraňovaní odpadových látok, baktérií a toxínov. 


Starostlivosť o očné okolie

Starostlivosť o očné okolie

Jemná pokožka okolo očí si zaslúži zvláštnu pozornosť a lásku, keďže je výrazne tenšia ako pokožka na zvyšku tváre. Táto oblasť rýchlo stráca pružnosť a je náchylnejšia k predčasnému starnutiu, čo ešte zdôrazňuje dôležitosť pravidelnej a cielenej starostlivosti. Z toho dôvodu by sa starostlivosť o očné okolie mala stať súčasťou každodennej rutiny čo najskôr, ideálne od 25. roku života, aby sa predišlo prehlbovaniu vrások a vzniku kruhov či vačkov pod očami.


Doprajte si extra starostlivosť.

Doprajte si extra starostlivosť.

Pleťové masky sú dôležitým prvkom v rutine starostlivosti o pleť. Poskytujú hlboké ošetrenie, ktoré bežná denná starostlivosť nedokáže ponúknuť. Sú navrhnuté tak, aby prenikli hlbšie do pokožky a poskytli intenzívnu výživu, hydratáciu alebo čistenie. Výhodou používania pleťových masiek je, že účinné látky v nich obsiahnuté môžu preniknúť do hlbších vrstiev epidermy, čím sa efektívne riešia špecifické problémy s pleťou ako je suchosť, akné, nadmerná mastnota alebo podráždenie.


Ako zmierniť fľaky, škvrny či farebné nezrovnalosti na pleti?

Ako zmierniť fľaky, škvrny či farebné nezrovnalosti na pleti?

Pigmentové škvrny na pleti môžu byť pre mnohých dôvodom na obavy, keďže ovplyvňujú vzhľad a rovnomernosť farby pokožky. Tieto škvrny vznikajú z rôznych príčin, vrátane hormonálnych zmien, dlhodobého vystavenia slnku, vekových faktorov alebo ako dôsledok jaziev po akné. Kľúčom k prevencii a liečbe pigmentových škvrn je pravidelná starostlivosť a používanie špeciálnych kozmetických produktov.


Pokožka na rukách Vás prezradí!

Pokožka na rukách Vás prezradí!

Starostlivosť o ruky je často prehliadanou, ale nesmierne dôležitou súčasťou našej každodennej beauty rutiny, obzvlášť v zimných mesiacoch. Ruky sú jedným z prvých miest, kde sa prejavujú známky starnutia, a rovnako ako naše tváre, aj pokožka na rukách potrebuje pravidelnú a dôkladnú starostlivosť. Zima so sebou prináša chladné, suché dni, ktoré môžu mať za následok suchú, drsnú a popraskanú pokožku rúk. Je teda dôležité venovať im extra pozornosť a starostlivosť.


Účinky vitamínu C sa prejavia zvnútra aj zvonku.

Účinky vitamínu C sa prejavia zvnútra aj zvonku.

Vitamín C je zásadným prvkom nielen pre udržiavanie zdravia a silného imunitného systému, ale má tiež významný vplyv na vonkajšiu krásu. Jeho prínos sa prejavuje nielen pri vnútornom užívaní, ale aj v podobe posilnenia kože, vlasov a nechtov. Vitamín C podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre pevnú a pružnú pokožku, pomáha v boji proti starnutiu kože a podporuje jej zdravý a žiarivý vzhľad.


Nadštandardná starostlivosť o deti s ovčími kiahňami: Biopeptide Serum Spray ako pomocník v hojení raniek

Nadštandardná starostlivosť o deti s ovčími kiahňami: Biopeptide Serum Spray ako pomocník v hojení raniek

Ovčie kiahne sú bežným detským ochorením, ktoré môže priniesť značné nepohodlie pre rodičov a ich malé ratolesti. Všetci vieme, že táto choroba sa často prejavuje vyrážkou, svrbením a tvorbou nepríjemných rán a chrastičiek. Rodičia sa snažia nájsť riešenia, ktoré by uľavili ich deťom od nepríjemného svrbenia a pomohli tak svojim deťom bojovať s týmito príznakmi a urýchlili proces hojenia. Jedným z najnovších objavov v oblasti starostlivosti o pokožku je Biopeptide Serum Spray. Tento revolučný produkt je navrhnutý tak, aby pomáhal pri liečbe ovčích kiahní a zmiernení ich príznakov. Jeho výhody sú vskutku ohromujúce a poskytujú rodičom a deťom úľavu v ťažkých časoch.


Ako správne aplikovať LARENS kolagénové séra na pleť?

Ako správne aplikovať LARENS kolagénové séra na pleť?

Zaradenie kolagénových gélov či sér je dôležitou súčasťou správnej starostlivosti o pleť, ktorú chceme udržať mladistvú a sviežu. Kolagén je základnou bielkovinou, ktorá tvorí štruktúru pokožky a zodpovedá za jej pevnosť, pružnosť a hydratáciu. Jednou z inovatívnych značiek v oblasti kolagénovej starostlivosti je LARENS, ktorá ponúka patentované a revolučné produkty, jedným z nich je aj LipoColl HA Hydro Serum. 

Ďalej